Windows 10'da Denetim Masası kişiselleştirme ayarlarına nasıl erişilir

Kontrol Paneli yavaş bir ölümle ölüyor ve Ayarlar uygulaması işini devralıyor. Geçiş asla tamamlanamayabilir, bu da bir süre Kontrol Panelini göreceğimiz anlamına gelir. Ayarlar uygulaması, Kontrol Panelinin kullandığı ayarların gülünç derecede basit, sulandırılmış bir versiyonudur ve Kişiselleştirme ayarları grubu bunun en iyi örneğidir. İyi haber, gerekirse, Windows 10'da Denetim Masası kişiselleştirme ayarlarına erişebilirsiniz.

Denetim Masası kişiselleştirme ayarları

Denetim Masası'ndaki kişiselleştirme ayarlarının tümü hala Windows 10 1809'da bulunmaktadır. Bunlara artık ana Denetim Masası ekranından erişemez veya masaüstündeki içerik menüsünden bunlara erişemezsiniz. Bunun yerine, çalıştırma kutusunu kullanmanız gerekir. Çalışma kutusunu açmak için Win + R klavye kısayoluna dokunun ve aşağıdakini girin;

shell:::{ED834ED6-4B5A-4bfe-8F11-A626DCB6A921} -Microsoft.PersonalizationpageWallpaper

Enter düğmesine tıkladığınızda aşağıdaki pencereyi göreceksiniz. Denetim Masasının Kişiselleştirme altında Windows 7 ve 8 / 8.1'de sahip olduğu her seçeneğe sahiptir.

Bu ayarlar tamamen işlevseldir. Duvar kağıdını buradan ayarlayabilir ve masaüstü arka planı ile ilgili diğer ayarları özelleştirebilirsiniz.

Kişiselleştirme Ayarlar grubundaki bu pencere ile Arka Plan sekmesi arasında neler kaçırdığınızı merak ediyorsanız, farklar küçüktür; Hala etrafta olan tek ayar bu değil. Ana ekrandan artık erişilemeyen Kontrol Paneli ayarlarının çoğuna, eğer doğru yolu biliyorsanız, hala erişilebilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Denetim Masasındaki Kişiselleştirme Ayarlarına Nasıl Erişilir

, Windows

Windows 10'da Bildirimler Paneli Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Microsoft neden bu Kontrol Paneli ayarlarını emekli etmiyorsa bir sırdır. Belki de Windows 10 aslında bir ölçüde onlara güveniyor. Neden bu kadar çok şeyin rastgele kırıldığını açıklıyor. Bu ayarların taşınmasının bu kadar kötü bir fikir olmasının nedeni budur. Kullanıcıların her iki uygulamayı da tutmalarına izin vermek daha iyi bir fikir olabilirdi. Kullanıcılar hala Kontrol Panelinin sunduğu şeyleri özlüyor. Bunun da ötesinde, Ayarlar uygulaması hala değişiyor ve Windows 10 şimdi 3 yıllığına çıkmış olmasına rağmen, kullanıcılar hala sunduğu birçok ayardan habersiz.

Ne olursa olsun, Kontrol Panelinin nihayetinde aşamalı olacağını gelecekte herhangi bir zamanda hayal etmek zor. Bu gerçekleşmeden önce bir sonraki Windows'u alabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Skype Kurumsal nasıl kaldırılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.