Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10'da dokunmatik yüzey hareketleriyle uygulamalar nasıl çalıştırılır | Windows Yardım

Windows 10'da dokunmatik yüzey hareketleriyle uygulamalar nasıl çalıştırılır

Windows 10'daki dokunmatik yüzey hareketleri özelleştirilebilir. Seçebileceğiniz önceden ayarlanmış birkaç işlem vardır veya klavye kısayolunu yürütmek için bir hareket yapılandırabilirsiniz. Klavye kısayolu seçeneği, hazır ayarlarda listelenmeyen bir Windows 10 uygulamasını / özelliğini açmak istiyorsanız, örneğin çalışma kutusunu açan Win + R klavye kısayolunu açmak istiyorsanız kullanışlıdır. Uygulamaları dokunmatik yüzey hareketleriyle çalıştırmak istiyorsanız, kutudan çıkamayacağınızı göreceksiniz.

Synaptics dokunmatik yüzey sürücülerini kullanıyorsanız, dokunmatik yüzey hareketleriyle uygulamaları başlatmaya izin veren bir seçenek olabilir. Deneyebileceğiniz diğer seçenekler üreticiye özel dokunmatik yüzeyli uygulamalardır. Dell'in özel bir dokunmatik yüzey uygulaması var ancak testlerimizde iyi sonuç vermiyor. Jest özelleştirmesi altında klavye kısayol seçeneğini kullanmak daha güvenilir bir yöntemdir.

Uygulamaları dokunmatik yüzey hareketleriyle çalıştır

Dokunmatik yüzey hareketleriyle uygulamaları çalıştıracağız, ancak hareketin kendisi bir klavye kısayolu yürütecek. Bunun anlamı, yürütülen kısayolun bir uygulama başlatması gerektiğidir. Kulağa karmaşık geliyorsa, öyle değil.

İlk olarak, bir uygulamayı açmak için bir klavye kısayolu getirelim. Bu yazının uğruna, Chrome'u üç parmakla dokunma hareketiyle çalıştıracağız, ancak uygulamayı ve hareketini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Dokunmatik yüzey hareketiyle çalıştırmak istediğiniz uygulama için bir masaüstü kısayolu oluşturun. Bu kısayol masaüstünüzde kalmalıdır. Sağ tıklatın ve içerik menüsünden Özellikler'i seçin. Özellikler penceresinde Kısayol sekmesine gidin ve Kısayol tuşu alanını arayın ve bu uygulamayı çalıştırmak için kullanmak istediğiniz kısayolu kaydedin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Kaydırmalı Bir Harekete Klavye Kısayolu Nasıl Bağlanır

, Windows

Windows 10'da sanal masaüstleri fare hareketleriyle nasıl değiştirilir

İşiniz bittiğinde, bu klavye kısayolunu yürütmek için bir hareket ayarlama zamanı geldi.

Ayarlar uygulamasını açın ve Cihazlar ayar grubuna gidin. Dokunmatik Yüzey'i seçin ve Gelişmiş jest yapılandırma seçeneğini tıklayın. Ya sağda ya da altta olmalı.

Üç ve dört parmak hareketini değiştirebilirsiniz. Uygulamayı çalıştırmak için kullanmak istediğiniz hareketin altındaki açılır menüyü açın ve 'Özel kısayol' seçeneğini seçin. 'Kaydı başlat'ı tıklayın ve daha önce uygulama kısayolunda belirlediğiniz kısayolu kaydedin. İşiniz bittiğinde Kaydı durdur'u tıklayın.

Daha sonra bu hareketi uyguladığınızda, uygulama başlatılır.

Uygulama kısayolunu masaüstünüzden çıkarabilmek istiyorsanız, bir klavye kısayolu yürütüldüğünde bir uygulamayı açması için bir AutoHotKey komut dosyası kullanmanız gerekir. Yazması oldukça basit bir senaryo, ancak hiç bir tane yazmadıysanız, devam edin ve aşağıdakileri gereksinimlerinize göre değiştirin. Burada AutoHotKey komut dosyalarında klavye kısayollarını değiştirme hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Alt & c::

Run “C:Program Files (x86)GoogleChromeApplicationchrome.exe”
Return

Tırnak içindeki yolu, çalıştırmak istediğiniz uygulamanın EXE yoluyla değiştirin.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Görev çubuğundan son etkin pencereye nasıl geçilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.