Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10'da 'Donanımı güvenle kaldır' özelliği nasıl devre dışı bırakılır | Windows Yardım

Windows 10'da 'Donanımı güvenle kaldır' özelliği nasıl devre dışı bırakılır

Yıllardır bir PC'den bir USB'yi asla çıkarmamamız önerildi. Düzgün bir şekilde çıkarılması gerekiyor ve aygıt bir uygulama veya bir işlem tarafından kullanılıyorsa, Windows kaldırmanıza izin vermiyor. Anlaşılıyor ki, bu özelliği devre dışı bırakabilir ve USB veya harici cihazı doğrudan dışarı çekebilirsiniz. Windows 10'da 'Donanımı güvenle kaldır' özelliğini nasıl devre dışı bırakabileceğinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Bunu, varsayılan ayar olduğu için Windows 10 1809'da yapmanız gerekmez.

'Donanımı güvenle kaldır' seçeneğini devre dışı bırak

Windows 10 PC'nize harici bir depolama aygıtı bağlayın. Disk Yönetimi uygulamasını açın. Windows Search'te arayabilirsiniz. Arama sonuçları Disk Yönetimi uygulamasını ada göre göstermeyecektir. Bunun yerine, sonuç olarak listelenen 'Sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir' seçeneğini göreceksiniz. Bunu seçerseniz, Disk Yönetimi uygulamasını açacaktır.

Disk Yönetimi uygulamasını açtıktan sonra, alttaki paneldeki harici cihazın adını sağ tıklayın. Diskin depolama çubuğunu sağ tıklamayın. Adına sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler'i seçin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da USB sürücüleri nasıl devre dışı bırakılır

, Windows

Uygulamaları Birlikte Aç listesinden kaldırma Windows 10'da

Özellikler penceresinde İlkeler sekmesine gidin. Yapılandırılabilecek iki politika var, ancak alakalı olan 'Kaldırma Politikası'. 'Hızlı kaldırma (varsayılan)' politikasını seçin. Bu politika, varsayılanı görerek zaten seçilmiş olabilir. Değilse, seçin ve Tamam'ı tıklayın.

Bu değişikliği yaptıktan sonra, uygulanabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecektir.

Bu politikanın uygulanması, harici depolama aygıtını çıkarmadan çıkarmanıza olanak sağlar. Yine de çıkarmayı denerseniz, Windows 10 yine de onu durduracak ve kaldırmanıza izin verecektir. Bazı durumlarda, kullanımda olduğu için cihazın durdurulamayacağını bildiren bir mesaj görebilirsiniz. Aygıtı yine de kaldırmak ve kaldırmak istiyorsanız, mesajı yok saymak size kalmıştır.

Harici sürücüler için önbellek yaz

Yazma önbelleği, harici bir sürücüyle çalışması gerektiğinde sisteminizin daha hızlı çalışmasını sağlar. Harici cihaza hazır olduklarında bunları okuyabilmesi / alabilmesi için RAM'inizdeki cihaza gönderilen komutları toplar. Sisteminiz komutları harici sürücüden daha hızlı okuyabilir / yazabilir ve yazma önbelleği fark edilir bir fark olmadan çalışmanıza izin verir.

Yazma önbelleğini devre dışı bıraktığınızda, harici sürücülerinize eriştiğinizde daha yavaş okuma / yazma sürelerine neden olabilir. Harici sürücüleri güvenli bir şekilde kaldırma alışkanlığınızı geliştirdiyseniz, daha iyi performans için yazma önbelleğini etkinleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bir görüntüden metin kopyalama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.