Windows 10'da Dosya Gezgini için varsayılan başlatma konumu nasıl ayarlanır

Dosya Gezgini, varsayılan olarak iki konum açabilir; Bu PC veya Hızlı Erişim. Hızlı Erişim'i kullanmak, ancak bu PC'yi sık sık açmak isterseniz, Bu Bilgisayarı görev çubuğuna sabitleyebilir ve açmak için hızlı bir yol alabilirsiniz. Sık sık erişmeniz gereken bir klasör varsa ve Bu PC ve / veya Hızlı Erişim ile edindiğiniz tek tıklamayla erişmeyi istiyorsanız, o klasörle eşleşen Dosya Gezgini için varsayılan bir başlatma konumu belirleyebilirsiniz.

Dosya Gezgini için konum başlatma

Bu numara, sonunda açıkladığımız bir sınırlamaya sahip. Bu hilenin çalışması için Dosya Gezgini'nin Görev Çubuğuna sabitlenmiş olması gerekir, Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, istediğiniz klasörü açın, görev çubuğundaki simgesini sağ tıklayın ve Görev çubuğuna sabitle'yi seçin. bağlam menüsünden.

Dosya Gezgini'nin açılmasını istediğiniz klasöre gidin. Üzerine sağ tıklayın ve Gönder> Masaüstü'nü seçin (kısayol oluşturun). Masaüstünüze gidin ve kısayolun adını, böylece Dosya Gezgini olarak düzenleyin.

Dosya Gezgini'ni açın ve aşağıdakini konum çubuğuna yapıştırın. Bu, Dosya Gezgini'ni sabitlenmiş görev çubuğu öğelerinin kaydedildiği konuma açar. Klasörünüz için oluşturduğunuz kısayolu kesip yapıştırın ve tutturulmuş görev çubuğu öğeleriyle klasöre yapıştırın.

%APPDATA%MicrosoftInternet ExplorerQuick LaunchUser PinnedTaskBar

Tüm Dosya Gezgini pencerelerini kapatın ve görev çubuğundaki Dosya Gezgini simgesini tıklatın. Bu, Dosya Gezgini'ni seçtiğiniz klasöre açar.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Bir Dosyayı Görev Çubuğuna Sabitleme

, Windows

Windows 10'da Dosya Gezgini'nde varsayılan klasör düzeni nasıl ayarlanır

Dosya Gezgini'nin konumunu normale döndürmeniz gerekirse, görev çubuğuna sabitlenmiş Dosya Gezgini simgesini sağ tıklatın ve açılan menüden Dosya Gezgini seçeneğini sağ tıklatın. Bağlam menüsünden Özellikler'i seçin.

Özellikler penceresi Kısayol sekmesine açılacaktır. Bu sekme, düzenleyebileceğiniz Hedef adında bir alana sahiptir. Aşağıdakileri hedef alana yapıştırın ve Uygula 'yı tıklayın. Tüm Dosya Gezgini pencerelerini kapatın ve görev çubuğundaki Dosya Gezgini simgesini tıklatın. Ayarlarınız ne olursa olsun, Bu PC'ye veya Hızlı Erişim'e açılır.

explorer.exe

Bu küçük numaraların sınırlamaları olduğunu belirttik. Yalnızca görev çubuğu simgesiyle çalışır. Dosya Gezgini'ni açan diğer kısayollar hala bu PC'yi veya Hızlı Erişim'i açacak. Dosya Gezgini'ni açan diğer kısayolları değiştirmeyi deneyebilirsiniz, ancak tüm kısayollar değiştirilemez veya hedef klasörleri düzenlenemez.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da SSD'niz için TRIM'in etkin olup olmadığını kontrol etme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.