Windows 10'da Dosya Gezgini'nde albüm resmi yok nasıl düzeltilir

Albüm resmi, bir MP3 dosyasına dahil edildiğinde dosyanın meta verilerine eklenir. Bu, sanat eserinin tüm medya oynatıcılarında görünmesini sağlar. Ne yazık ki, bazı medya oynatıcılar bunu her zaman algılamaz ve bazen, ses dosyalarınızı kopyaladığınızda / taşırken bilgilerin kendisi kaybolur. Sanat eserini bir dosyaya eklemek için hiçbir kısayol yoktur. Manuel olarak yapmak istiyorsanız, biraz zaman alacaktır ancak Windows Media Player'ı kullanabilirsiniz. Ses dosyalarınızın kapakları varsa ancak Dosya Gezgini'nde görünmüyorsa, biraz uzun bir düzeltme uygulamanız gerekecek. İşte File Explorer'da albüm resmini nasıl elde edeceğiniz.

Dosya Gezgini'nde albüm sanatı

Dosya Gezgini'ndeki albüm resmi, hangi uygulamayı eklemek için kullandığınıza bakmaksızın görünmeyebilir. Bu, kullandığınız uygulamada bir sorun değil ve Dosya Gezgini ile ilgili bir sorun. Sanat orada ve Groove gibi diğer uygulamalarda göründüğünü göreceksiniz.

Bir dosyadaki sorunu çözmek için, her dosya için düzeltmeyi ayrı ayrı uygulamanız gerekir. Hepsi aynı albüme ait dosyalarınız varsa, biraz zaman kazanabilirsiniz.

İlk önce, dosyanın kapağında kullanmak istediğiniz resmi indirin. Resmin sahibi olduktan sonra, Windows Media Player'ı açın ve kütüphanenize gidin. Kütüphanenizde dosyayı bulun. Sonra, kapak görüntüsünü şarkıya veya albüme sürükleyip bırakın. Kapak resmini eklemek için başka bir yöntem kullanmamalısınız. Sürükle ve bırak olmalı.

Kapak güncellendikten sonra, Dosya Gezgini'nde dosyayı ziyaret edin; standart dosya simgesinin kapak resmi ile değiştirilmesini sağlayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Dosya Gezgini'nde varsayılan klasör düzeni nasıl ayarlanır

, Windows

Windows 10'da Dosya Gezgini için varsayılan başlatma konumu nasıl ayarlanır

İsterseniz kapak resmini daha sonra değiştirebilirsiniz ve bunu yapmak için Windows Media Player'ı kullanmanız gerekmez. Kapak resmi göründüğünde Dosya Gezgini'nde güncellenmelidir. Olmazsa, aynı düzeltmeyi uygulamanız gerekir.

Windows Media Player, neyse ki hala Windows 10'a dahil edildi; Sisteminizde Windows Media Player bulunmuyorsa veya sonunda kullanımdan kaldırılmışsa, Groove kullanabilirsiniz.

Groove'un ikinci bir seçenek olarak belirtilmesinin nedeni, albüm resmi eklemenin basit bir sürükle ve bıraktan daha fazla çaba göstermesidir. Groove uygulamasını açın ve albümler sekmesine gidin. Oradaki şarkı dosyanızı arayın. Bilgileri Düzenle düğmesini tıklayın. Bilgileri Düzenle düğmesini görmüyorsanız, daha fazla seçenek düğmesi göreceksiniz. Tıkladığınızda açılan menü Bilgi Düzenle düğmesine sahip olacaktır.

Bilgi Düzenle ekranında, albüm resmindeki düzenle düğmesini tıklayın ve kullanmak istediğiniz resmi seçin. Kaydet'e tıklayın ve güncellemek için bir veya iki saniye verin, sanat Dosya Gezgini'nde görünecektir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 için modern Intel Graphics sürücüleri nasıl edinilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.