Windows 10'da Dosya Gezgini'nde Görüntü Boyutlarını Görüntüleme

Dosya Gezgini son birkaç yılda bazı değişikliklerden geçti. Windows 7'de, çok farklı görünüyordu ama daha sonra sahip olduğu özelliklerin çoğu hala Windows 10'daki uygulamanın bir parçası. Ancak bazı küçük değişiklikler var; Bir için, bir dosyayı seçtiğinizde altta görünen Özellikler çubuğu artık mevcut değil. Bu bar, son derece yararlıydı çünkü herhangi bir dosya, özellikle görüntüler için size hızlı ayrıntılar verdiler. Görüntü Boyutlarını Dosya Gezgini'nde görüntülemeniz gerekiyorsa, bunun hakkında iki yol vardır.

Fare Gezgini

Bu Dosya Gezgini içinde, aynı zamanda masaüstünüzde çalışır. Tek yapmanız gereken, fare imlecinizi bir resmin üzerine getirmektir ve araç ipucunun görünmesini bekleyin. Araç ipucu size dosya türünü, yani, onları gizlediyseniz, boyutlarını ve disk boyutunu kullanmanız durumunda yararlı olan dosya uzantısını söyler.

Bu yöntemdeki sorun, araç ucunun her zaman ortaya çıkmamasıdır. Bazen, araç ipucunun görünmesi için dosyayı seçmeniz, seçimi kaldırmanız ve tekrar seçmeniz gerekir. Ne kadar zamanınız olduğuna bağlı.

Boyutlar Sütun

Bu sadece Dosya Gezgini içinde çalışır, böylece önceki yöntemden daha güvenilir olsa da, masaüstünüzde çalışmayacaktır. Resim içeren bir klasör açın. Etkinleştirilmiş sütunlardan herhangi birinin başlığını sağ tıklayın ve içerik menüsünden 'Boyutlar'ı seçin.

Bu, yalnızca bu klasör için Dosya Gezgini'ne bir Boyutlar sütunu ekler. Boyutlar sütunu, her zaman, resmin boyutlarını gösterir. Bilgilerin görünmesini beklemeniz gerekmediğinden, bu araç ipucu yönteminden çok daha kolaydır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows'da Dosya Gezgini'nde Google Ters Resim Arama Nasıl Yapılır?

, Windows

Windows 10'da Dosya Gezgini'nde SVG Küçük Resim Önizlemesini Etkinleştirme

Bu yöntemle ilgili aşağılık veya biraz rahatsızlık, görüntülü her bir klasör için sütunu etkinleştirmeniz gerektiğidir. Bir klasörde etkinleştirmek yeterli değil. Ayrıca, Görünüm seçeneğini Liste olarak ayarlamanız gerekir. Küçük resim görünümlerinden herhangi birini kullanırsanız, boyutlar sütunu etkinleştirilemez, ancak araç ipucu yöntemi çalışmaya devam eder. Liste görünümünde, küçültülecek çok fazla resminiz varsa, faydalı olan küçük resimler elde etmenin avantajını kaybedersiniz.

Genel olarak, yalnızca altta görünmek için kullanılan Özellikler çubuğunu özlüyoruz. Dosya Gezgini uzantısını veya uygulamayı ekleyebilecek bir uygulama bulabilirsiniz. Ancak bu, eski bir sisteminiz varsa ek uygulamalar ve uzantılar ile aşağıya çekmek istediğiniz uygulama türü değildir.

Bir önceki yazımız olan Bilinmeyen Güç Adaptörleri için Dell CPU Gücü Azaltma Nasıl Devre Dışı Bırakılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.