Windows 10'da Dosya Gezgini'nde Gösterilmeyen Ağ Aygıtlarını Nasıl Onarılır

Windows 10 1803, Yakın Paylaşım adlı dosyaları paylaşmanın yeni bir yolunu sunar. Dosyaları, yakındaki diğer Windows 10 cihazlarıyla paylaşmak çok daha kolay. Windows 10 çalıştırmayan aygıtlar için, yine de ağ üzerinden dosya paylaşabilirsiniz. Tek sorun, Windows 10 1803'te ağ aygıtlarının Dosya Gezgini'nde görünmediği bir hata olmasıdır. Microsoft bu hatanın farkındadır ve Dosya Gezgini'nde görünmeyen ağ aygıtları için bir düzeltme vardır.

Sorun, belirli servislerin düzgün şekilde başlamaması ile ilgilidir. Onları düzeltmeniz gereken bir liste var ama oldukça basit bir süreç. Bunu yapmak için yönetimsel haklara ihtiyacınız olacak.

Dosya Gezgini'nde Gösterilmeyen Ağ Aygıtları

Çalıştır kutusunu Win + R klavye kısayoluyla açın, services.msc yazın ve Enter'a basın.

Aşağıdaki hizmetleri tek tek arayın ve 'Başlangıç ​​Türü'nü' Otomatik (Gecikmeli Başlatma) 'olarak ayarlayın. Başlangıç ​​türünü değiştirmek için, listede bulduğunuzda hizmeti çift tıklatın. Bu özellik penceresini açacaktır. Genel sekmesine gidin ve 'Başlangıç ​​türü' açılır menüsünü açın. 'Otomatik (Gecikmeli Başlatma) seçeneğini seçin ve Uygula'ya tıklayın.

  • Bilgisayar Tarayıcısı
  • İşlev Bulma Sağlayıcısı Ana Bilgisayarı (FDPHost)
  • İşlev Bulma Kaynak Yayını (FDResPub)
  • Ağ Bağlantıları (NetMan)
  • UPnP Aygıt Ana Bilgisayarı (UPnPHost)
  • Eş Adı Çözümleme Protokolü (PNRPSvc)
  • Eş Ağ İletişimi (P2PSvc)
  • Akran Ağı Kimlik Yöneticisi (P2PIMSvc)

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows'da Dosya Gezgini'nde Gösterilmeyen iPhone Nasıl Onarım

, Windows

Windows 10'da Dosya Gezgini İçin Otomatik Tamamlama Nasıl Etkinleştirilir / Devre Dışı Bırakılır

Yukarıda listelenen her bir hizmet için Başlangıç ​​Türü'nü değiştirmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra PC'nizi yeniden başlatın. Bu atlayabileceğiniz bir adım değil.

Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda, Dosya Gezgini'ni açın ve gezinti panelinde Ağ'ı tıklatın. Ağ cihazlarınız şimdi görünmeye başlamalı ve onlardan dosya paylaşıp erişebileceksiniz.

Bu, Windows 10 1803'ü çalıştırmayan aygıtlar veya ağ sürücüsü gibi herhangi bir Windows sürümü veya ağdaki Mac veya Linux PC için geçerlidir. Tüm cihazlarınız hala Dosya Gezgini'nde görünmüyorsa, ağa doğru bir şekilde bağlı olduklarından ve uygun olan yerlerde, bunların hepsinin paylaşım ve ağ keşfedilebilirliğinin etkinleştirildiğinden emin olun. Ayrıca cihazın ağ üzerinden erişilebildiğinden emin olmak için kontrol edilmeye değer. Örneğin, bir ağa sadece bir ağ üzerinden erişilemez, dolayısıyla aynı ağa bağlı olduğu için Dosya Gezgini'nde görünmesini beklemeyin.

Diğer cihazlar şimdi Dosya Gezgini'nde görünecek olsa da, üzerlerinde dosyalara erişmek için bir kullanıcı adı ve şifre girmeniz gerekecektir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Başlat Menüsü Sıfırlama Nasıl Onarılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.