Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10'da Dosya Gezgini'nde tam klasör yolu nasıl gösterilir | Windows Yardım

Windows 10'da Dosya Gezgini'nde tam klasör yolu nasıl gösterilir

Dosya Gezgini'nde çeşitli klasörlerde gezinirken, konum çubuğunda tam klasör yolunu alamazsınız. Normalde, Bu PC ile başlayan bir yol göreceksiniz. Sürücü harfi görünür, ancak yalnızca Windows sürücünüzde gezinmiyorsanız görünür. Tam klasör yolunu Dosya Gezgini'nde görmeyi tercih ederseniz, Klasik Kabuk adlı popüler bir üçüncü bölüm uygulamasını yüklemeniz gerekir.

Klasik kabuk aslında birde dört farklı uygulama. En popüler uygulama Klasik Başlat menüsüdür ancak diğer uygulamaları kullanmak istemiyorsanız, bu uygulamaları devre dışı bırakıp yalnızca Klasik Gezgini'ni yükleyebilirsiniz.

Dosya Gezgini'nde klasör yolu

Bu uygulamayı yüklemeden önce tüm Dosya Gezgini pencerelerini kapatmak iyi bir fikirdir. Classic Explorer'ı indirin ve yükleyin. Varsayılan olarak çalışacak ve Dosya Gezgini'nde konum çubuğunun üzerinde yeni simgeler göreceksiniz Mavi deniz kabuğu simgesine tıklayın ve menüdeki ayarlar seçeneğini seçin.

Varsayılan olarak, yalnızca temel ayarları elde edersiniz. Temel ayarlar sekmesinde 'Ekmek kırıntılarını devre dışı bırak' seçeneklerini etkinleştirin ve Tamam'ı tıklayın. Size, değişikliklerin açtığınız tüm yeni Dosya Gezgini pencerelerine uygulanacağını bildiren bir uyarı alacaksınız.

Tam klasör yolunu aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Dosya Gezgini'nde varsayılan klasör düzeni nasıl ayarlanır

, Windows

Windows'ta Varsayılan Yüklemeler Klasör Yolu Nasıl Değiştirilir

Temel ayarlar sekmesindeki ayarları değiştirdiyseniz, Klasik Kabuk düğmesinin yanında muhtemelen ek düğmeler görüyorsunuz. Diğer düğmelerden kurtulmak için Classic Shell'in ayarlarına erişmeniz gerekir ve bu sefer, Tüm ayarları göster seçeneğini seçin.

Tüm ayarlar sekmesini görünür hale getirdikten sonra, Araç Çubuğu Düğmeleri sekmesine gidin. Soldaki sütunda bir öğe seçin, sağ tıklayın ve içerik menüsünden kaldır seçeneğini seçin. Bunu kaldırmak istediğiniz tüm öğeler için tekrarlayın ve ardından Tamam'ı tıklayın. Yine, değişiklikler, değişikliği uyguladıktan sonra açtığınız tüm Dosya Gezgini pencerelerine uygulanacaktır.

Windows sürücünüze göz atıyorsanız, Dosya Gezgini her zaman bir klasörün tam yolunu göstermez. Sürücü harfini ve kullanıcı klasörünü dışarıda bırakır. Konum çubuğunun içine tıklamak yolu ortaya çıkarır, ancak yine sürücü ve kullanıcı klasörü çıkarılır. Kullanıcıların tam yolu bulmak için bir uygulama yüklemeleri çok yazık.

Tam yolu Dosya Gezgini'nde görmeniz ve yalnızca kopyalamanız gerekmiyorsa, bunu uygulama olmadan da yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Shift tuşunu basılı tutmak ve bir klasör veya dosyayı sağ tıklamak. Bağlam menüsünde Yol olarak kopyala seçeneği bulunacaktır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 May 2019 yükseltmesinde "Bu bilgisayar Windows 10'a yükseltilemiyor" hatası nasıl düzeltilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.