Windows 10'da Düşük Pilli Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir

Windows 10'un duvar kağıtlarını otomatik olarak değiştirmek için bir seçeneği yoktur. Yakın gelen tek şey slayt gösterisi seçeneğidir. Ancak, duvar kağıdınızın ne zaman değişeceğini planlayabileceğiniz birçok uygulama vardır. Bu uygulamalar, duvar kağıdını değiştirmek için günün saati gibi farklı tetikleyicilere güveniyor. Chameleon , zayıf pilin duvar kağıdını değiştirmenize izin veren ücretsiz, açık kaynaklı bir Windows uygulamasıdır. Ayrıca, duvar kağıdını günün saati, hava durumu, nem ve diğer hava koşulları gibi diğer tetikleyicilere göre değiştirmenize de olanak tanır.

Düşük Pil Duvar Kağıdı

Chameleon'u indirin ve çalıştırın. Varsayılan olarak, Hiçbiri tetikleyici seçilir. Akü tetiğini seçin. Altta, her birine ayrılmış olan pil oranlarına sahip görüntü tutucular göreceksiniz. Görüntü tutucuların her biri bir pil yuvasını, örneğin% 10 -% 19'u temsil eder.

Pilinizin% 20'sinde bir kez karanlık bir duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız, yuvayı bulun ve kullanmak istediğiniz görüntüyü yuvaya sürükleyip bırakın. Duvar kağıdını değiştirmek istediğiniz tüm pil düzeylerini takip edin. İşiniz bittiğinde, alttaki Run (Çalıştır) düğmesini tıklayın.

Hava durumuna bağlı tetikleyicilerinden birini kullanmak isterseniz, üst kısımdaki Ayarlar düğmesine tıklayıp bir hava durumu istasyonu seçmelisiniz. Bu özellik ABD ve Kanada ile sınırlıdır

Uygulamada ayrıca, her saat duvar kağıdını değiştirmek ve MacOS Mojave üzerinde Dinamik Duvar Kağıdı özelliğini çoğaltmak için kullanabileceğiniz anlamına gelen bir zaman tetikleyicisi vardır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Yedek Pil Seviyesini Değiştirme

, Windows

Windows 10'da Yeni macOS Mojave Dinamik Duvar Kağıdı Nasıl Gidilir?

Uygulama sistem tepsisinde çalışır ve sisteminizin kaynakları üzerinde çok az etkisi vardır. Oldukça eski bir sistem bile herhangi bir problem yaşamadan çalışabilmeli. Pil ve hava durumuyla ilgili tetikleyiciler için uygulamanın, Yenileme Aralığı alanından her ikisinin durumunu ne sıklıkta kontrol edeceğini belirleyebilirsiniz.

Sisteminizi sık sık pil gücünde kullanıyorsanız, bu uygulama pil zayıf olduğunda daha koyu bir duvar kağıdının ayarlanmasında yararlı olabilir. Tek bir şarjdan ne kadar daha fazla zaman harcayabileceğinizi, ancak küçük bir fark yaratması gerektiğine dair anıtsal bir fark yaratmayacaktır. Zaman tetikleyicileri, gece karanlık bir görüntü ve gün boyunca daha parlak bir görüntü ayarlamak için de kullanışlıdır. App yapılandırmak ve orada diğer birçok benzer seçenekler ile karşılaştırıldığında kurmak için kesinlikle daha kolaydır.

Hava durumu tetikleyicilerinin sadece iki ülkeyle sınırlı olduğu, ancak adil olacağı için talihsiz bir durumdur, pek çok insan yağmur yağdığı için duvar kağıdını değiştirmenin sebebini görmez.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Parlaklık Düzeylerini Kontrol Etme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.