Windows 10'da ekran görüntüleri nasıl devre dışı bırakılır

Her zaman ekran görüntüsü veya ekran gösterme araçlarından bahsediyoruz. Windows 10 için bu araçların sıkıntısı olmadığını göreceksiniz ve bunların neredeyse akla gelebilecek her özelliği var. Windows 10'da yerel bir ekran görüntüsü özelliği ve gecikmeli ekran görüntüleri almak ve bunları açıklamak için özel bir uygulama bulunur. Bununla birlikte, ekran görüntülerini ve ekran görüntülerini devre dışı bırakmak istediğiniz bir sisteminiz varsa, bunu ScreenWings adlı bir uygulamayla yapabilirsiniz.

ScreenWings ücretsiz bir uygulamadır, ancak uygulamanın doğası gereği, VirusTotal'da tararsanız, çeşitli anti-virüs uygulamaları / hizmetleri tarafından tehlikeli / kötü amaçlı olarak işaretlendiği konusunda sizi uyarmalıyız. Kullanmayı seçerseniz, riski size aittir. Taşınabilir bir uygulamadır, bu nedenle fikrinizi rahatlatabilecek hiçbir şey yüklemezsiniz.

Windows 10'da ekran görüntülerini devre dışı bırak

ScreenWings'i indirin ve çalıştırın. Uygulama ilk çalıştırıldığında, aşağıdaki ekran görüntüsündeki küçük pencereyi görürsünüz. Windows logosunu gösteren monitör görüntüsünün içine tıklayın.

Tıkladığınızda, uygulamanızın logosunun ekranınızda göründüğünü göreceksiniz ve bu pencerenin içindeki monitör görüntüsü aşağıda gösterildiği gibi kararır (uygulama etkinleştirildiğinde ekran görüntülerini engellediği için düzenlenir).

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Numaralandırma Ekran Görüntülerini Nasıl Yeniden Başlatabilirsiniz?

, Windows

Snip ve Sketch On Windows 10 ile gecikmeli ekran görüntüleri nasıl alınır

Uygulama çalıştıktan sonra, istediğiniz herhangi bir ekran görüntüsü aracını çalıştırabilirsiniz. İşe yarayacak ama ekran görüntüsü tamamen karartılacak. Hiçbir şey yakalanmayacak. Aynı şekilde, bir ekran kayıt aracı kullanıyorsanız, araç tamamen siyah bir video kaydeder.

Ekranınızda hassas veriler varsa ve sisteminizi kilitleyemiyorsanız veya kilidi açık bırakmanız gerekiyorsa, bu araç harikadır. Ekran paylaşım araçlarına müdahale edebileceği konusunda sizi uyarmalıyız, bu yüzden ekranınızı bir başkasıyla paylaşmanız gerekiyorsa ancak ekran görüntüsü almalarını önlemek istiyorsanız, bu araç herhangi bir yardımda bulunmaz. Kullanıcıların ekran görüntüsü almalarını engelleyebilecek bir ekran paylaşım aracı aramanız gerekebilir.

Genellikle bir ekran görüntüsü özelliğine sahip olmanın ne kadar önemli olduğu hakkında konuşuruz, ancak kullanıcıların onu devre dışı bırakmak için bir seçenek seçeneğinin olması da önemlidir. Bazı uygulamaların ScreenWings çevresinde bir yol bulması mümkündür. Uygulamanın tam olarak süper gizli modda çalışmaz. Sistem tepsisinden erişebilirsiniz, böylece herhangi biri Windows 10'daki ekran görüntülerini devre dışı bırakmak için ne kullandığınızı anlarsa, uygulamadan çok kolay bir şekilde çıkabileceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Masaüstünü Windows 10'da etkin ekranla sınırlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.