Windows 10'da ekran görüntüleri nasıl zamanlanır

Ekran görüntüsü alabilen bir araç günümüzde temel. Windows 10'un kutudan çıkardığı iki farklı ekran görüntüsü aracı var ve bununla rekabet eden birçok harika, ücretsiz ekran görüntüsü aracı var. Çoğu ekran görüntüsü uygulamasında bulunmayan bir özellik, zamanlama özelliği olsa da. Ekran görüntüsü araçları, çoğunlukla kullanıcı etkileşimi ile çalışmak içindir. Windows 10'da ekran görüntüleri programlamanız gerekirse, Otomatik Ekran Yakalama işin aracıdır. Sadece birkaç dakika veya birkaç saat ilerideki ekran görüntülerini programlamakla kalmaz. Bunun yerine, aylarca düzenli ekran görüntüleri programlayabilir ve çekebilir.

Ekran görüntülerini zamanla

Auto Screen Capture'ı indirin ve çalıştırın. Arayüzü, uygulamanın ne kadar şaşırtıcı olduğunu gösterecek. Birden fazla ekran ve / veya aktif bir pencere için ekran görüntüleri programlayabilir.

Uygulamayı çalıştırın ve ekranlarınızı yüklemesini bekleyin. Ekranın bir önizlemesini göstermesi biraz zaman alıyor, bu yüzden görünene kadar bekleyin, aksi halde ekran görüntüleri tamamen siyah çıkacak. Bunu yaptıktan sonra, ekran görüntüsünü almak istediğiniz ayın hangi günlerini seçmek için soldaki takvimi kullanın ve ardından ekran görüntülerini tetikleyen sekmelere gidin.

Ekran görüntülerini belirli bir zamanda veya düzenli aralıklarla alınacak şekilde ayarlayabilir veya örneğin bir uygulama başlatıldığında Tetikleyicilere gidip ekran görüntüsü yakalayabilirsiniz.

Ekran görüntüsünün formatını ayarlamak için Ekran sekmesine gidin ve aşağı kaydırın. JPEG, BMP, GIF, PNG, TIFF ve daha fazlasını seçebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da ekran görüntüleri nasıl devre dışı bırakılır

, Windows

Windows 10'da Numaralandırma Ekran Görüntülerini Nasıl Yeniden Başlatabilirsiniz?

Ekran görüntüsü almaya başladığınızda, Başlat'ı tıklayın ve uygulamayı kapatın. Sistem tepsisine en aza indirir.

Bu ekran görüntülerini almanız ve kimsenin onları kesmediğinden veya uygulamayı kapattığından emin olmamanız durumunda, şifre korumasını sağlayabilirsiniz. Uygulamayı şifre koruması için, Ekran sekmesinde aşağı kaydırın; uygulamayı durdurmak için gerekli olan şifreyi ayarlayabileceğiniz bir Güvenlik bölümü göreceksiniz.

Bu uygulama, iyi bir ekran görüntüsü aracı olmasının yanı sıra, aynı zamanda bir gözetleme aracı bir şey olduğunu söylemeye gerek yok. Örneğin, bir çocuğun bilgisayarında birinin sisteminde ne yaptığını göz önünde bulundurmanız gerekiyorsa, ancak sistemi bir ekran kayıt aracıyla aşağıya sürüklemek istemiyorsanız, bu uygulama çekime değer. Uygulamayı sistem tepsisinden gizlemek istiyorsanız, Seçenekler düğmesine tıklayın ve simgeyi sistem tepsisinde gösterme seçeneğinin işaretini kaldırın.

Windows 10'da ekran görüntülerini devre dışı bırakmanız mı gerekiyor? Mümkün.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da masaüstü simgesi düzeni nasıl kaydedilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.