Windows 10'da Ekran Nasıl Canlı Ekranlanır

İyi ekran kayıt yazılımı bulmak çok zor değil. Temel bir ekran döküm aracı, ekranınızı makul derecede iyi kalitede kaydetmenizi sağlar. Daha iyi bir araç da size bir düzenleme arayüzü verecektir. Birkaç ekran kayıt aracı, kullanıcılara kayıt yaptığınızda ekranınıza canlı bir bulanıklık eklemenin bir yoludur.

Bir ekran yayınını kaydettiğinizde, büyük olasılıkla her gün kullandığınız uygulamalara erişirsiniz ve bu uygulamalar kişisel bilgilerinizi örneğin e-postanız, bir telefon numaranız vb. İçerebilir. Ancak bunları her zaman post prodüksiyonda saklayabilirsiniz. düzenleme ve düzenleme yazılımınız böyle bir seçeneği desteklemeyebilir veya kaplama post prodüksiyonunu eklemek karmaşık bir süreç olabilir. Bu konuda daha iyi bir yol, ScreenDragons2 adlı bir uygulama ile bir ekrana canlı bulanıklık eklemek.

Canlı Ekran Bir Ekran

Canlı olarak ScreenDragons2 ile bir ekran görüntüleyebilmeniz için, doğru görüntüyü bulmanız gerekiyor. Çizgili veya kareli bir desenle bir görüntü kullanmanızı öneririz. Google Görseller ile kolayca bir tane bulabilirsiniz. Görüntü yeterince şeffaf olduğundan endişe etmeyin. Görüntünün şeffaflığını ve boyutlarını uygulama ile kontrol edebilirsiniz. Hem JPG hem de PNG görüntüsünü kullanabilirsiniz.

ScreenDragons2'yi indirin ve çalıştırın. Ekranınıza otomatik olarak güzel bir cam lekeli ish ejderhası ekleyecektir. Yapmanız gereken tek şey sağ tıklayıp içerik menüsünden 'Bağlam menüsü' seçeneğini seçin.

İşiniz bittiğinde, yaşamak için kullanmak istediğiniz görüntüyü ekranınızı bulanıklaştırın. Sağ tıklayın ve içerik menüsünden 'Ekran Dragonunu Serbest Bırak' seçeneğini seçin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows'da Tuş vuruşlarını ve fare tıklamaları görsel olarak nasıl gösterir

MS Office

Microsoft PowerPoint ile Bir Screencast Nasıl Oluşturulur

Bu, görüntüyü ekranınıza bir yer paylaşımı olarak ekler. Ekranınızda yeniden konumlandırmak için resmi tıklayıp sürükleyin.

Ardından, boyutu ve opaklığı yönetmeniz gerekir. Opaklığı artırmak veya azaltmak için klavyenizdeki Alt tuşunu basılı tutun ve fare tekerleğinizle kaydırın. Bir resmin konumunu büyütmek veya küçültmek için fare imlecinizi üzerine getirin. Klavyenizdeki Shift tuşunu basılı tutun ve fare tekerleğini kaydırın.

Kullandığınız görüntünün oranlarını yönetmek zorunda kalabilirsiniz, bunun dışında ScreenDragons2 boyutu ve opaklığı dikkate alabilecektir.

Kaç tane ekran döküm uygulamasının böyle bir özelliği desteklemediğine şaşıracaksınız. Ekran görüntüsü araçlarının birçoğu, canlı ek açıklama araçları dahil olmak üzere bu özelliğe sahiptir, ancak bu özellikler ekran kayıtlarında ve video düzenleme araçlarında bulunmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Oyun için Odak Yardımı Nasıl Etkinleştirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.