Windows 10'da en az kullanılan anahtarlar nasıl bulunur

Windows 10'da tuşları yeniden eşleyebilir ve klavye kısayollarını değiştirebilirsiniz. Yeterince basit ve hem AutoHotKey gibi uygulamalar aracılığıyla hem de Windows kayıt defterini düzenleyerek yapılabilir. Klavyedeki tuşların yeniden eşlenmesi söz konusu olduğunda, hangi tuşları yedekleyebileceğinizi ve durduracağınızı düşünmeniz ve emin değilseniz, klavyenizde en az kullanılan tuşların hangisi olduğunu bilmeniz gerekir. KeyCounter , sisteminizde bir tuşa kaç kez basıldığını sayan bir uygulama.

En az kullanılan anahtarlar

KeyCounter'ı indirin ve çalıştırın. Hangi tuşları izleyeceğinizi seçebilir veya klavyenizdeki herhangi bir tuşun tümünü izleyebilirsiniz.

Hangi tuşları izleyeceğinizi seçmek istiyorsanız, Tek tuş vuruşu altındaki açılır menüyü açabilir ve seçebilirsiniz. Ekle'ye tıklayın. Tüm tuş gruplarını, örneğin tüm alfabe tuşlarını izlemek istiyorsanız, grubu, Önceden ayarlanmış tuş vuruşları grupları bölümünden seçebilirsiniz. Tüm tuşları izlemek istiyorsanız, 'Yukarıdaki tüm tuşlar' seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

'İzlemeye Başla'yı tıklayın ve uygulamayı sistem tepsisinde simge durumuna küçültün.

Sisteminizi normalde yaptığınız gibi kullanın. Sisteminizde en çok kullanılan veya en az kullanılan anahtarlarla ilgili doğru bir fikir edinmek için, uygulamanın uzun bir süre boyunca çalışmasına izin vermelisiniz;

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Yapışkan Tuşları Etkinleştirme ve Devre Dışı Bırakma

, Windows

Windows 10'da Kayıt Defteri Anahtarlarını Yedekleme ve Geri Yükleme

İstatistiklerine bakmak için hazır olduğunuzda uygulamayı açın. Uygulamanın tuş vuruşlarınızı saymasını engellemek için 'İzlemeyi Durdur' düğmesini tıklayın.

Soldaki sütunlar klavyenizdeki her tuşun bir listesini ve sayım sütununda size kaç kez basıldığını gösterir. En çok veya en az kullanılan tuşları bulmak için sütun boyunca ilerleyin.

Bilgilerin bir elektronik tabloda daha kolay geçeceğini düşünüyorsanız, Dosya> CSV Olarak Dışa Aktar'a gidin. Google Sayfaları veya Microsoft Excel'de açabilirsiniz. Virgül sınırlayıcı karakteri olarak kabul edebilecek bir uygulama kullanmak iyi bir fikir olabilir.

En sık veya en sık kullanılan anahtarınızın hangisi olduğunu öğrendikten sonra, devam edip, kullanılmayan veya daha az kullanılanları, ihtiyaç duyduğunuz şeyi yapmak üzere yeniden eşleştirebilir veya atayabilirsiniz. Belirli bir projenin size gerçekçi olmayan bir anahtar sayımı vermiş olabileceğini düşünüyorsanız, 'Sayıyı sıfırla' düğmesini tıklatabilirsiniz; tüm anahtarların sayısı sıfıra ayarlanır. Tuş vuruşlarını tekrar izlemeye başlayın ve kullanımınız hakkında iyi bir fikir edinmek için makul bir süre için onları izleyin.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bir USB 3.0 aygıtı nasıl kullanılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.