Windows 10'da Eşzamanlı Duvar Kağıtlarını Bulma

Birden çok Windows 10 sistemi kullanıyorsanız ve kullandığınız tüm makinelerde Microsoft hesabınızı bağladıysanız, ayarlarınızı cihazlar arasında senkronize edebilirsiniz. Ayarları senkronize ettiğinizde, senkronize edilen birçok şeyden biri duvar kağıdınızdır. Bu, güzel bir duvar kağıdı bulursanız ve çalışma sisteminizde arka plan olarak ayarladığınızda, ev sisteminizle senkronize olacağınız anlamına gelir. Bu her şey harika ama bir sistemde senkronize duvar kağıdını bulmanız gerekiyorsa, yapabilirsiniz. Windows 10 onları geçici bir yere kaydeder. Onları burada bulabilirsiniz.

Senkronize Edilmiş Duvar Kağıtları Windows 10'da

Windows 10'daki tüm senkronize duvar kağıtlarını görmenin en hızlı yolu, çalışma kutusunu Win + R klavye kısayolu ile açmaktır. Çalışma kutusunda, aşağıdakini girin. Dosya Gezgini'ndeki konum çubuğuna da girebilirsiniz.

%localappdata%microsoftwindowsthemesroamedthemefiles

Bu Dosya Gezgini'ni açacak ve bir 'DesktopBackground' klasörü göreceksiniz. Bu klasörün içinde, senkronize edilmiş tüm duvar kağıtlarını göreceksiniz. BMP formatında olacaklar.

Kullanmak istemediğiniz sürece bu klasördeki dosyaları taşımamalısınız. Dosyaları taşırsanız ve bunlardan biri hala kullanımda ise, siyah bir duvar kağıdı ile sonuçlanacaksınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

İşte Windows 10 Varsayılan Duvar Kağıtları Kaydedildi Nerede

, Windows

Windows 10'da Bir Tema Dosyasından Duvar Kağıtlarını Çıkarma

Windows 10, kullandığınız her duvar kağıdının bir kopyasını tutar. Şimdiye kadar her duvar kağıdının bir kopyası olmayacak, ancak bunların oldukça uzun bir geçmişi olacak. Bu geçmişi korur, böylece yanlışlıkla orijinal duvar kağıdı dosyasını silerseniz, masaüstü arka planınızı kaybetmezsiniz. Ayrıca tüm Windows 10 Spotlight görüntülerinin geçici bir yedeğini de saklıyor ve isterseniz bunları kalıcı bir yere taşıyabilirsiniz.

Senkronize duvar kağıdı makul derecede iyi kalitede. Windows 10, kaliteyi çok fazla düşürmez. BMP dosyaları büyüktür, böylece korkunç, pikselli bir görüntü elde etmediğinizi bilirsiniz. Resmi aldıktan sonra, bunu isteyebilecek biriyle paylaşabilir, başka bir şey için resmi kullanabilir veya yerel bir hesapta duvar kağıdı olarak kullanabilirsiniz.

Duvar kağıtları farklı sistemler arasında senkronizasyon yapmak için biraz zaman alır. Kısa bir süre önce bir sistemdeki bir duvar kağıdını değiştirdiyseniz ve yeni sisteminizle senkronize edilmediyse, birkaç dakika verin. Ayrıca, sisteminizi ikinci kez kapattıysanız duvar kağıdınızı değiştirdiyseniz, diğer sisteminize senkronize edilmesi gereken Windows sunucularına yüklenmemiş olabilir. Geçiş kesintisiz değil, ama çok dalgalı değil.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Bir Mikrofon Kulaklığı Nasıl Yapılandırılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.