Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10'da fare düğmelerini nasıl remap | Windows Yardım

Windows 10'da fare düğmelerini nasıl remap

Klavye tuşlarını yeniden yapmak en kolay şey değildir, ancak bunu kolaylaştıracak sayısız uygulama vardır. Başka bir şey değilse, tuşları yeniden eşleştirmek için AutoHotKey'i kullanabilirsiniz. Fare ile normalde iki düğmeniz ve tıklayabileceğiniz bir kaydırma tekerleğiniz vardır. Her üçü de temel işlevleri yerine getiriyor, böylece yedekleyecek bir düğmeniz yok. Bununla birlikte, altı (veya daha fazla) düğmeli bir fare satın alabilirsiniz ve bazılarının ne yaptığını özelleştirmeniz gerekebilir. Windows 10'da fare düğmelerini nasıl yeniden eşleştirebileceğinizi buradan görebilirsiniz.

Remap fare düğmeleri

Ancak, fare düğmelerini yeniden eşleştirebilecek ücretsiz uygulama sıkıntısı yoktur, ancak normal düğme sayısından daha fazlasını içeren bir fare kullanıyorsanız, düğmeleri yeniden eşleştirmenize izin veren özel bir sürücü veya uygulama ile gelmesi mümkündür. Farenizle birlikte gelen bir eşlik eden uygulama yoksa veya düğmenin yeniden kullanılmasını desteklemiyorsa veya yalnızca sıradan bir fare kullanıyorsanız, fare düğmelerini yeniden eşleştirmek için X-Fare Düğmesi Kontrolü'nü kullanabilirsiniz.

Kutunun dışında, Windows 10, bir faredeki birincil tıklama düğmesini değiştirmenizi sağlar, başka bir şey yapmaz.

X-Mouse Düğme Kontrolünü İndirin. Hem kurulabilir bir versiyona hem de taşınabilir bir versiyona sahiptir. Hangisini kullanmak istediğinizi seçin ve uygulamayı çalıştırın.

Varsayılan olarak, uygulama değiştirebileceğiniz fare düğmelerini listeler. Farenizde bu düğmelerin tümü olmayabilir, ancak uygulama yine de onları listeler. Yeniden eşlemek istediğiniz düğmenin yanındaki açılır menüyü açın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Orta Fare Düğmesini / Kaydırma Tekerleği Tıklama İşlevini Yeniden Eşleme

, Windows

Solak Kullanım İçin Fare Düğmelerini Tersine Çevirme

Açılır menüdeki tüm öğelerin listesini gözden geçirmelisiniz. Farenizdeki düğmelerden birinin çalıştırılmasını isteyebileceğiniz bazı yaygın işlemleri listeler. Onları seçin ve Uygula'ya tıklayın.

Eylem listesi düğmesinin yapmanız gerekenlere sahip değilse, açılır menüyü açın ve 'Benzetilmiş Tuş Vuruşları' seçeneğini seçin. Açılan pencerede, yürütmek istediğiniz klavye kısayolunu girin. Aynı pencerede verilen sözdizimini takip etmeniz gerekecektir. Takip etmek oldukça kolaydır ve klavye kısayoluna girmek için değiştirici tuşların ve diğer düğmelerin nasıl kullanılacağını anlatır.

Ayrıca, 'Simüle edilmiş tuş vuruşlarının nasıl gönderileceği' açılır menüsündeki seçeneklere bakmalı ve kısayolun ne zaman yürütüleceğine karar vermelisiniz. Ana uygulamanın penceresinde Tamam'ı ve ardından Uygula'yı tıklayın.

X-Mouse Button Control birden fazla profili destekler, böylece belirli uygulamalar için fare düğmelerini değiştirmeniz gerekirse, bir profil oluşturabilir ve yalnızca o uygulama için kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Windows Search'ten başlatılmayan programları düzeltme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.