Windows 10'da fare işaretçisi görünürlüğü nasıl geliştirilir

Windows 10'daki imleç büyüleyici bir şey değildir. İçerik farkında değil ve karanlık bir duvar kağıdı kullanırsanız veya Windows 10 1809'da karanlık temayı kullanıyorsanız, siz olmasanız daha sık kaybedebilirsiniz. Bir kelime işlemci veya basit bir metin editörü kullanıyorsanız, bulmak daha da zor. Üçüncü taraf uygulamalarını yüklemeden fare işaretçisi görünürlüğünü geliştirmek istiyorsanız, Windows 10'un sahip olduğu erişim ayarlarının kolaylığına bakmalısınız.

Fare işaretçisi görünürlüğünü artırın

Ayarlar uygulamasını açın ve Erişim Kolaylığı grubuna gidin.

Erişim Kolaylığı ayar grubundan İmleç ve işaretçi boyutu sekmesine gidin. Burada, fare işaretçisinin ekranınızın içeriği ve imlecin boyutuyla nasıl etkileşimde bulunduğunu değiştirebilirsiniz. 'İmleç kalınlığını değiştir' altında gördüğünüz kaydırıcı, karakter karakterinin ne kadar kalın olduğunu değiştirmenize izin verecektir.

Bunun altında, imlecin varsayılan rengini değiştirebilirsiniz. Bunu beyaz veya siyah olarak ayarlayabilirsiniz, ancak üçüncü bir seçenek, imleç rengini arkasındaki öğeye göre değiştirir, görme bozukluğunuz varsa en iyi seçenektir. İmleciniz daha hafif bir öğenin üzerindeyse, imleç siyahı daha kolay görmesini sağlar. İmleç ekranda daha koyu bir elemanın üzerine yerleştirilirse, beyaz olur.

İşaretçi boyutunu da değiştirebilir, ancak seçim yapabileceğiniz yalnızca üç boyut vardır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows'da Kafanızı Taşıyarak Fare İmlecinizi Kontrol Edin

, Windows

Windows 10'da Birincil Fare Düğmesini Değiştirme

Bu, imleç görünürlüğünü iyileştirmelidir, ancak eğer değilse, bunu iyileştirmeye yardımcı olacak daha fazla seçeneğiniz vardır. Ana Ayarlar uygulama arayüzüne dönün ve Cihazlar grubu ayarlarına gidin. Fare sekmesini seçin, alttaki veya sağ taraftaki bir yerde, 'Ek fare ayarları' göreceksiniz. Tıkla.

Bu, özel bir imleci ayarlayabileceğiniz yerdir. Varsayılan renkler ve boyutlar yeterli değilse, görsel bozulmalara yardımcı olacak yüksek kontrastlı imleçleri çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. İmleç için tam veya çoğunlukla tam bir görüntü grubuyla iyi bir set bulmanız biraz zaman alabilir. Ayrıca, bir noktada, imleçlerin masaüstlerini eğlenceli hale getirmek için kullanıldığını size uyarmalıyız. Bir yıldız izi veya sürekli yanıp sönen karakterler ile işaretçiler gibi şeyler dahil. O zamanlar, onlar da özel imleçler indirip yüklediklerinde güvenli olduklarından emin olmak için virüsler taşıdılar.

Bir önceki yazımız olan Dizüstü bilgisayar kapağını kapattığınızda Windows 10 nasıl kilitlenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.