Windows 10'da Google Takvim etkinlikleri için uyarılar nasıl alınır?

Google Takvim'in Windows 10 için resmi bir masaüstü uygulaması bulunmamaktadır. Muhtemelen üçüncü taraf uygulamalarını resmi bir uygulama için doldurmak üzere bulabilirsin, ancak Windows 10'daki Takvim uygulaması bulabileceğiniz diğer herhangi bir uygulama kadar iyidir. Windows 10'da Google Takvim etkinlikleri için uyarıları görmeniz gerekiyorsa, varsayılan Takvim uygulaması bunları almanın kolay bir yoludur ve fazladan bir şey yüklemeniz gerekmez.

Google hesabı

Windows 10'daki Google Takvim etkinlikleri için uyarı alabilmenizden önce, Google hesabınızı Takvim uygulamasına bağlamanız gerekir. Takvim uygulamasını açın ve soldaki sütundaki dişli çark düğmesine tıklayın. Bu sağ tarafta bir çekmece açacaktır. Çekmecede Hesapları Yönet seçeneğini tıklayın. Bir pop-up, ekleyebileceğiniz hesap türleri listelerini açar. Google hesabı seçeneğini tıklayın ve Google Hesabınızla oturum açın.

Google Takvim Etkinlikleri

Google hesabınızı Takvim'e bağladıktan sonra, soldaki sütunda bir Gmail grubu Takvimi göreceksiniz. Genişletin ve bu hesap için Google Takvim’de eklediğiniz tüm takvimler bunun altında görünecektir. Belirli takvimler için etkinlikleri hariç tutmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken grubun işaretini kaldırmaktır.

Hesabınızı Takvim'e ekledikten sonra, senkronize etmek için birkaç saniye verin. Uygulama, senkronizasyon söz konusu olduğunda biraz yavaş. Senkronizasyon bittiğinde, etkinlikleriniz de senkronize edilmelidir. Senkronize edilen tüm etkinlikler için, Windows 10, gerektiğinde size uyarı gönderir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

iOS

Google Takviminizi iPhone Takvim Uygulamanıza Nasıl Eşitlersiniz?

Android

Google Takvim Etkinlikleri Google Haritalar'a Nasıl Eklenir?

Takvimde bir etkinlik görünmüyorsa sağ üstteki daha fazla seçenek düğmesini tıklayın ve senkronizasyonu zorlamak için menüden 'Senkronize Et'i seçin. Normalde, yeni bir etkinlik on dakika içinde otomatik olarak senkronize edilmeli, ancak yoksa bir senkronizasyona zorlayabilirsiniz. Hatırlatıcı, Google Takvim’de oluşturduğunuz kuralların aynısını izler. Örneğin, gerçek etkinlikten belirli sayıda gün önce bir etkinlik için hatırlatıcı almayı seçebilirsiniz. Windows 10 hatırlatıcısı, etkinlik için hatırlatıcılar göstermek üzere aynı ayarları kullanır.

Takvim uygulamasında bir etkinlikte herhangi bir değişiklik yaparsanız, Google Takvim’le senkronize edilir. Paylaşılan takvimler, yani diğer kullanıcıların sizinle paylaştığı takvimler için, sahip olmadığınız, ancak bunun dışındaki etkinliklerde değişiklik yapamayabilirsiniz, etkinlikleri yönetebilecek ve bunlar için uyarılar alabileceksiniz. masaüstü.

Linux kullanıcısıysanız, Google Takvim’ini Linux masaüstünüzle de senkronize edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bir monitörün maketi ve modeli nasıl bulunur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.