Windows 10'da Görev Çubuğu düzeni nasıl yedeklenir

Herkesin görev çubuğu farklı ayarlanmış. Görev çubuğuna sabitlediğiniz uygulamalar, içinde bulundukları sıralar ve kullandıkları simgeler Windows 10'da depolanır. Bilgi sabitlenir, böylece sabitlenmiş öğeler bulundukları yerde kalır ve işletim sistemi bunları unutmaz . Bilgisayarınızda yeni bir kullanıcı oluşturuyorsanız, temiz / yeni bir yükleme yapıyorsanız veya aynı görev çubuğu düzenlemesini istediğiniz yere yeni bir Windows 10 PC kurarsanız, sahip olduğunuz görev çubuğu düzenini yedekleyebilir ve kolayca geri yükleyebilirsiniz. Herhangi bir sistemde.

Başlamadan önce, öğelerin yalnızca, kullandıkları uygulamalar da sisteminize yüklenmişse geri yüklenebileceğini unutmayın. Görev çubuğunda belirli bir konuma sabitlenmiş Firefox içeren bir görev çubuğu düzenini geri yüklüyorsanız, ancak Firefox yüklü değilse, uygulama otomatik olarak eklenmez.

Görev Çubuğu düzenini yedekle

Görev çubuğu düzenini yedeklemek için, Windows kayıt defterindeki bir anahtarı yedeklemeniz gerekir. Anahtarları yedeklemek, yönetici haklarını gerektirmez, ancak geri yüklemek de gerektirir.

Kayıt Defteri düzenleyicisini açın ve aşağıdaki anahtara gidin.

ComputerHKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerTaskband

Görev Bandı anahtarını sağ tıklayın ve içerik menüsünden 'Dışa Aktar' seçeneğini seçin. Anahtarı Taskband adıyla kaydedin; görev çubuğu düzeni yedeklenecektir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Başlat Menüsü Düzeni Nasıl Yedeklenir ve Geri Yüklenir

, Windows

Windows 10'da büyük Görev Çubuğu önizlemeleri nasıl elde edilir

Görev çubuğu düzenini geri yüklemek için yedeklediğiniz kayıt defteri anahtarını sağ tıklatın ve Birleştir seçeneğini belirleyin. Anahtar, kayıt defterinizle birleştirildiğinde, görev çubuğundaki tüm öğeler, başlangıçta sabitlendiğiniz yerde yeniden belirir. Olmazlarsa, Explorer'ı yeniden başlatın ve bu işe yarayacak.

Burada, görev çubuğunun düzenini yedeklemek için birçok kişinin aşağıdaki klasörün içeriğini yedeklemesini tavsiye ettiğini de belirtmeliyiz. Bu klasör, görev çubuğuna sabitlenmiş tüm öğeleri içerir, ancak düzeni yedeklemek ve geri yüklemek çok zayıf bir iş çıkarır. Tüm öğeler (doğasına bağlı olarak) geri yüklenmez ve siparişleri de korunmaz.

%AppData%MicrosoftInternet ExplorerQuick LaunchUser PinnedTaskBar

Kayıt defteri, görev çubuğu düzenini yedeklemenin tek güvenilir yoludur. Görev çubuğundaki özel adlara öğeler verdiyseniz, örneğin Chrome'u görev çubuğuna sabitlediniz ancak Tarayıcı kısayolunu yeniden adlandırdınız, masaüstünde tekrar görev çubuğuna sabitlenebilmesi için aynı adın kısayolunu masaüstünüze eklemeniz gerekir. kayıt defteri anahtarını birleştirdikten sonra. Mizanpaj, yedeklediğiniz zamanki gibi ayarlanan birçok şeye dayanıyor.

Windows 10'da Başlat Menüsü düzenini nasıl yedekleyebileceğinizi kontrol edin.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bir video için küçük resim nasıl ayarlanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.