Windows 10'da Görev Çubuğu küçük resim önizlemelerini devre dışı bırakma

Farenizi, çalışan bir uygulamanın Görev Çubuğu simgesinin üzerine getirdiğinizde, küçük bir önizlemesini alırsınız. Varsayılan boyutu beğenmezseniz, bu önizlemeyi nasıl büyütebileceğinizi gösteren bir yazı yaptık. Bununla birlikte, özelliğin çok iyi olmadığını düşünüyorsanız, Windows 10'daki Görev Çubuğu küçük önizlemelerini bir kayıt defteri hackiyle devre dışı bırakabileceğinizi söyledi.

Görev çubuğu küçük resim önizlemelerini devre dışı bırak

Bu hack, Windows kayıt defterini düzenlemeyi içerir, böylece yürütmek için yönetici haklarına ihtiyacınız olacaktır.

Çalışma kutusunu açmak için Win + R klavye kısayolunu kullanın ve kayıt defteri düzenleyicisini açmak için 'regedit' yazın. Editör açıldıktan sonra aşağıdaki konuma gidin.

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAdvanced

Gelişmiş anahtarın altında ExtendedUIHoverTime adlı bir değer arayın. Eğer değiştirmeden önce geri gelirse. Görmezseniz, kendiniz oluşturabilirsiniz. Gelişmiş anahtarı sağ tıklatın ve Yeni> DWORD (32-bit) Değeri'ni seçin. ExtendedUIHoverTime değerini adlandırın ve değerini ayarlamak için çift tıklayın.

Değer verisi kutusuna aşağıdakini girin;

41fffffe

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Görev Çubuğu Küçük Resim Önizlemeleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

, Windows

Windows 10'da büyük Görev Çubuğu önizlemeleri nasıl elde edilir

Tamam'ı tıklatın ve sonra Dosya Gezgini'ni yeniden başlatın. Dosya Gezgini'ni yeniden başlatmak için, Görev yöneticisini açın ve İşlemler sekmesinde, Windows Gezgini'ni arayın ve seçin. Alttaki Yeniden Başlat düğmesine tıklayın ve Dosya Gezgini'nin yeniden başlatılmasını bekleyin. Masaüstü arka planınız, sistem tepsiniz ve görev çubuğunuz işlem sırasında kaybolur ve yeniden belirir.

Masaüstünüz tekrar normal göründüğünde, farenizi görev çubuğundaki herhangi bir uygulama simgesinin üzerine getirin; artık bir önizleme görmeyeceksiniz.

Görev çubuğu önizlemenizi geri almak istiyorsanız, oluşturduğunuz DWORD değerini silmeniz gerekir. Değerini başka bir şeyle değiştirmekten kaçınmalı ve bunun yerine kayıt defterinizden çıkarmalısınız. Değeri sildikten sonra File Explorer'ı yeniden başlattığınızdan emin olun.

Görev Çubuğu küçük resim önizlemelerini devre dışı bırakmanıza izin veren uygulamalar vardır, ancak aynı şeyi yaparlar, yani Windows kayıt defterini düzenlerler. Kayıt defterini el ile düzenlemekten rahatsızsanız, bunun yerine bir uygulama kullanabilirsiniz.

Bu numarayı çalıştırmada sorun yaşıyorsanız, düzenlemeyi Windows Kayıt Defteri'nde yaptıktan sonra sisteminizi yeniden başlatmayı denemelisiniz. Normalde, Dosya Gezgini'ni yeniden başlatmak yeterli olabilir, ancak bazı durumlarda yeniden başlatma gerekebilir. Windows 10 kullanıcı arabirimini değiştiren herhangi bir uygulama kullanıyorsanız, kayıt defterinde değişiklik yapmadan önce bunları devre dışı bırakmayı düşünün. Windows Kullanıcı Arabirimini değiştiren uygulamalar, kayıt defterine gerçekten müdahale etmemelidir, ancak başka hiçbir şey bu hileyi çalıştıramazsa, onu engelleyen bir uygulama olabilir.

Bu, Pencere 10 1809'da çalışır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da masaüstü içerik menüsüne Ayarlar nasıl eklenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.