Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10'da görev çubuğu nasıl tam ekran gösteriliyor | Windows Yardım

Windows 10'da görev çubuğu nasıl tam ekran gösteriliyor

Tam ekranda, işletim sisteminin diğer kullanıcı arabirimi öğeleri görünmez. Tam ekranın tamamı budur; Çalışmak veya video izlemek için kesintisiz bir arayüz elde edersiniz. Klavyenizdeki Windows tuşuna dokunursanız, Başlat menüsü açılır ve görev çubuğu da görünür. Tuşa tekrar basmak ikisini de gizleyecektir. Görev çubuğunu tam ekran göstermek, ancak Başlat menüsünün açılmasını istemiyorsanız, diğer iki kısayol tuşunu deneyebilirsiniz.

Görev çubuğunu tam ekran göster

Görev çubuğunu tam ekran göstermek için kullanabileceğiniz iki klavye kısayolu Win + T ve / veya Win + B'dir.

Bu görev çubuğunu gösterecek ancak otomatik olarak görevden alınmayacaktır. Bunu kapatmak için, tam ekran olan uygulamanın içine tıklamanız gerekir.

Bu iki kısayol, aslında görev çubuğunu gösterme amaçlı değildir. Klavyenizdeki Windows tuşu gibi, başka bir şey yaparlar. Win + T klavye kısayolu, uygulamaları görev çubuğuna odaklayacak ve Win + B klavye kısayolu da sistem tepsisindeki öğeleri odaklayacaktır ya da menü içinde daraltılmışlarsa, bunları ortaya çıkaran küçük oku odaklayacaktır.

Bu hemen hemen tüm uygulamalar, hatta oyunlar için işe yarayacak. Bir uygulamanın içindeki belirli bir öğe tam ekrana gidebiliyorsa, örneğin, web sitenizdeki bir video oynatıcı, tarayıcınızdaki kısayol (lar) bu durumda görev çubuğunu da gösterir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Görev Çubuğunu Birden Çok Ekranda Gösterme / Gizleme

, Windows

Windows 10'da Görev Çubuğu simgesi boyutunu ekran boyutuna göre değiştirme

Windows tuşu Başlat menüsünü açar ve görev çubuğu bununla birlikte ortaya çıkar. Aslında Başlat Menüsü'nü açmanız gerekmiyorsa, Windows tuşu görev çubuğuna erişmek için kötü bir yoldur. İki öğeyi değiştirebilecek tek kişinin olması talihsiz. Oysa bahsettiğimiz klavye kısayolları yalnızca görev çubuğunu gösterecek ve odağı tam ekran uygulamasına geri getirmek için fare imlecini kullanmanız gerekecek.

Bir çoklu monitör kurulumunuz varsa, bu numarayı yalnızca ana monitörünüzle çalıştığını göreceksiniz. Tam ekran olan uygulama ana monitörünüzde değilse, görev çubuğunun gösterilmesini sağlayamazsınız. Bu, bu kısayolları veya Windows tuşunu kullanıp kullanmamanız için geçerlidir.

macOS bunu çok daha iyi yapar. Tam ekran modundaysanız, imleci ekranın altına götürmek Dock'u ve üste taşımak menü çubuğunu gösterir.

Bir önceki yazımız olan Photoshop belge hazır ayarları nasıl yedeklenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.