Windows 10'da Görev Çubuğundaki Simgeleri Nasıl Ortaya Koyurun

Windows'daki görev çubuğu, Dock'un macOS için ne olduğu. Etkin, açık uygulamalarınız görev çubuğunda görünür ve sık kullanılan uygulamalarınızı daha hızlı erişim için görev çubuğuna sabitleyebilirsiniz. İkisi birbirlerini tam olarak aynalamıyorlar ve birinin desteklediği bazı özellikler var ama diğeri yok. Ancak UI ile ilgili olarak, MacOS'taki Dock, ortadaki uygulama simgelerini merkezler. Görev çubuğu onları sola ve sağa hizalar. Sağ taraf saat ve sistem tepsisi için ayrılmıştır ve sol, Başlat düğmesinin bulunduğu yerde, ardından da Windows 10'da Cortana ve Mulitasking'in izlediği yerdir. Pimlediğiniz tüm uygulamalar, bu üç varsayılan simgenin yanında sabitlenir. Falcon10 , görev çubuğundaki simgeleri ortalayabilen ücretsiz bir Windows uygulamasıdır.

Onun sınırlamaları vardır; Birden fazla ekranı desteklemeyecek şekilde, Windows 10 çoklu ekranlarda görev çubuğunu gösterebilir ve tutturulmuş simgeleriniz her iki ekranda da görev çubuğunda görünür, Falcon10 sadece ana ekranınızda ortalar.

Görev Çubuğundaki Merkez Simgeleri

Görev çubuğundaki simgeleri ortalamak için iki uygulama yüklemeniz gerekir; Birincisi AutoIt, ikincisi de Falcon10. Ayrıca, özellikle bilgisayarınızda oyun oynarsanız, .Net Framework'ün kurulu olması da çok muhtemeldir. Son olarak, Windows 10 Nisan Güncellemesi'ni çalıştırıyor olmalısınız. Windows 10 1803'tür. Doğru sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmak için derleme sürümünüzü kontrol edebilirsiniz.

AutoIt'i indirin ve kurun. Kurulum sırasında önerilen ayarlarla gidiniz ve yürütülmesi gerektiğinde kullanıcı müdahalesini talep edecek herhangi bir şey ayarlamayın. Yüklendikten sonra Falccon10'u indirin ve çalıştırın.

“Merkez Görev çubuğu simgeleri” seçeneğini etkinleştirin ve simgeleriniz ortalanacak.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 Tablet modundayken Görev Çubuğunda Uygulama Simgeleri Alın

, Windows

Sabitlenmiş Uygulamaları Windows 10'da Görev Çubuğunda Açılmadan Onarma

İşte göründüğü gibi; Sabitlenmiş uygulama simgeleri ortalanır, hangi uygulamaların açık olduğunu görebilir, varsayılan simgeler yani Başlat düğmesi, Cortana ve Çoklu görev simgeleri hala sola hizalı ve sistem tepsisi sağda.

Uygulamayı kapatmak ve uygulama simgelerini varsayılan konumlarına geri döndürmek için, uygulama simgesini sistem tepsisinde çift tıklayın ve seçeneğin işaretini kaldırın.

Uygulama yepyeni ve ilk sürümü bu yüzden hatalar var. Böyle bir hatanın nedeni, sistem tepsisi taşma menüsünün boyutlarını değiştirmesi, bazı simgelerin artık görünmemesidir. Taşma menüsünde gizlenen diğer simgelere erişimden bahsetmemek için uygulamanın ikonuna erişmeyi zorlaştırır. Buna karşı koymak için taşma menüsünde sakladığınız simge sayısını azaltabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Touchpad ile Kaydırma Nasıl Devre Dışı Bırakılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.