Windows 10'da görüntü kaydedilirken OBS'deki siyah ekran nasıl düzeltilir

Açık Yayıncı Yazılım popüler bir uygulama. Özgür olmasına rağmen, zengin özelliklere sahip ve birçok profesyonel flamalar tarafından kullanılıyor. Uygulama hala düzenli olarak güncelleniyor ve son güncellemelerden itibaren birçok kullanıcı OBS’de görüntülerini kaydetmeye çalıştığında siyah ekran alıyor. Bu oldukça yaygın bir sorundur ve bunu düzeltmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Uyumluluk modunu devre dışı bırak

OBS bir masaüstü uygulamasıdır ve masaüstü uygulamaları Windows 10 ile iyi oynamadıklarında uyumluluk modunda çalışmak zorunda kalabilirler. Uygulamanın bu en son sürümü Windows 10 ile iyi çalışır ve uyumluluk modunda çalıştırılması gerekmez eski versiyonlar olsa bile.

OBS ile uyumluluk modunu devre dışı bırakmak için, başlatmak için kullandığınız kısayolu sağ tıklayın. Bağlam menüsünden Özellikler'i seçin. Uyumluluk sekmesine gidin ve 'Bu programı uyumluluk modunda çalıştır' seçeneğini devre dışı bırakın.

Entegre Grafikleri Kullan

Bu, bir Nvidia GPU'nuz varsa geçerlidir. Masaüstünde boş bir alana sağ tıklayın ve içerik menüsünden Nvidia Denetim Masası'nı seçin. Soldaki sütundan, '3B Ayarlarını Yönet'i seçin. Program Ayarları sekmesine gidin.

'Özelleştirmek için bir program seçin' açılır penceresini açın ve OBS'yi seçin. Listede OBS bulamazsanız, açılır listenin yanındaki Ekle düğmesini tıklayın ve uygulamanın EXE'sini seçin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Bir Uygulamayı Windows'ta Özel GPU Kullanmaya Zorlama

, Windows

Windows 10'da Bad_Module_Info Hatası Nasıl Düzeltilir

Ardından, 'Bu program için tercih edilen grafik işlemcisini seç' açılır menüsünü açın ve 'Bütünleşik grafikler' seçeneğini seçin. Uygula'yı tıklayın.

Bu, Nvidia GPU'lu kullanıcıların yaşadığı bir sorun olsa da, AMD GPU'ya sahip kullanıcıların da deneyimlemesi mümkündür. Bir AMD GPU kullanıyorsanız, yapmanız gereken şey, masaüstünüzdeki boş bir alana sağ tıklayıp içerik menüsünden seçerek AMD Catalyst Center veya AMD Control Center'ı açmaktır.

Buradan, bir uygulamanın kullanmasına izin verilen grafik kartını ayarlamanıza izin veren ayarları bulun. Ayarı bulamıyorsanız ve Windows 10 1803 yapısını kullanıyorsanız (veya daha yenisi), OBS'nin kullanabileceği grafik kartını Ayarlar uygulamasından ayarlayabilirsiniz.

Yönetici olarak çalıştır

Son olarak, OBS'yi çalıştırdığınızda, sağ tıklayın ve içerik menüsünden Yönetici olarak çalıştır'ı seçin. Daha sonra ekranınızı OBS ile kaydetmeye çalıştığınızda, herhangi bir siyah ekran olmadan bunu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da etkin pencerenin ekran görüntüsü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.