Windows 10'da Grafik Sürücüsü Güncelleştirmelerini Engelleme

Windows 10 güncelleştirmeleri genellikle hatalara neden olur, ancak bu genellikle büyük, özellik güncelleştirmeleri için ayrılmış bir sorundur. Bununla birlikte, düzenli güncellemelerinin bir parçası olarak, Windows 10, sürücü güncellemelerini de yükler ve yükler. Çoğu zaman, grafik sürücüsü güncellenecek ve yeni sürüm iyi çalışmayabilir. Bunlar çoğunlukla genel sürücülerdir ve daha yeni olanın sizin için çalışmayacağı bir gerçeği biliyorsanız, Windows 10'da grafik sürücüsü güncellemelerini engellemeniz gerekir.

Grafik Sürücüsü Güncelleştirmelerini Engelle

Sürücü güncellemeleri veya herhangi bir güncellemenin sadece sisteminizi kararsız hale getirmesi durumunda engellenmesi gerektiği konusunda sizi uyarmalıyız.

Grafik sürücüsü güncellemelerini engellemek için, Windows 10'daki güncellemeleri engellemek üzere oluşturulmuş üçüncü taraf uygulamalarına dönebilirsiniz, ancak Microsoft'tan bu sorun giderme aracını kullanmak daha iyi, daha güvenli bir seçenektir. Özellikle güncellemeleri engellemek için üretilmiştir.

Yapmanız gereken ilk şey sorunlu grafik sürücüsünü kaldırmaktır. Sürücüyü kaldırmak için, Aygıt Yöneticisi'ni açın ve Ekran Bağdaştırıcılarını genişletin. Güncellenen grafik kartını sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler'i seçin. Özellikler penceresinde, Sürücü sekmesine gidin ve geri sarma seçeneğini seçin.

Bunu yaptıktan sonra, Windows 10 sürücüyü tekrar deneyecek. Sorun giderme aracını çalıştırdığınızda budur.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Bir Sürücüyü Geri Alma

, Windows

Windows 10'da Bir Sürücüyü Yeniden Başlatma

Başlangıç ​​ekranında İleri düğmesini tıklayın ve 'Güncellemeleri Gizle' seçeneğini seçin. Araç mevcut tüm güncellemeleri arayacak ve listeleyecektir. Gizlemek istediğinizleri seçin ve İleri'yi tıklayın.

Güncelleştirmeleri gizlemek, Windows 10'un karşıdan yüklenmesini ve daha sonra bunları yüklemesini engeller. Güncellemeleri göstermeye ihtiyacınız varsa, aynı aracı tekrar çalıştırın, ancak Gizli güncellemeleri göster seçeneğini tıklayın. Gizli güncellemeler listesinden, hangi güncellemelerin gösterileceğini seçebilirsiniz.

Bu, bahsettiğiniz grafik sürücünüz olduğundan, sisteminizin GPU üreticiniz tarafından yüklenmiş bir uygulaması olup olmadığını kontrol etmek iyi bir fikir olabilir. Hem Nvidia hem de AMD, sürücüleri indirip yükleyebilecek uygulamalar geliştirmiştir. Bu uygulamaların, Windows 10'u değil, sürücüyü güncelleştirmesi mümkündür. Sorun giderme programı, bir geri döndükten sonra herhangi bir grafik sürücüsü bulamazsa, GPU uygulamanızın sahip olduğu izinleri kontrol edin. Otomatik güncellemeler etkinse, bunları devre dışı bırakın.

Son olarak, GPU'nuz büyük bir Windows 10 güncellemesinden sonra sorunlara neden oluyorsa, forumları ve diğer çevrimiçi yardım portallarını, özellikle bilinen hatalar için GPU'nuzun üreticisi tarafından sunulan tüm forumları ve mevcut çözümleri kontrol edin.

Bir önceki yazımız olan Photoshop'ta Nesneleri Belirli Bir Konuma Nasıl Taşıyalım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.