Windows 10'da Groove Equalizer Ayarları Nasıl Yönetilir

Groove uygulaması, Windows 10'daki varsayılan müzik uygulamasıdır. Şarkıları sıraya koymanızı, çalma listeleri oluşturmanızı ve Microsoft'un bir süre önce eklediği mini oynatıcıyı desteklemesini sağlayan basit bir uygulama. Bir süredir eksik olan şey, 10.18091.1032.0'da eklenmiş bir ekolayzır. Sürüm numarasına yakından bakarsanız, Windows 10 1809 ile eklendiğini fark edersiniz, ki şu anda hala hatalarla ilgili sorunlu bir güncelleme. Yeni sürüme güncellemeyi başardıysanız ve çalışıyorsa, ses sürücülerinizi kaldırmadan, Groove'daki ekolayzır ayarlarını nasıl yönetebileceğinizi bilmek isteyebilirsiniz.

Ekolayzer, Microsoft'un bundan utanmış gibi Groove'da gizlenmiştir. Belki de kırpmak için bekleyen birkaç hata var ama eğer uygulamayı beğendiyseniz, ekolayzer denemeye değer.

Oluk ekolayzer ayarları

Groove'u açın ve sol alttaki cog wheel düğmesini tıklayın.

Ayarlar ekranında, Oynatma'nın altına bakın ve bir Ekolayzer seçeneği göreceksiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 için bir sistem geniş ekolayzer nasıl eklenir

, Windows

Windows 10'da Groove Mini Player'a Nasıl Geçilir

Groove Equalizer, dizüstü bilgisayarlar, portatif hoparlörler, ev stereo sistemleri, TV ve diğer şeyler arasında Araç için hazır ayarlara sahiptir. Aynı zamanda tiz ve bas desteği için önayarları vardır, ancak ekolayzırın, ekolayzır ayarları için norm olan çalan müzik türünden ziyade ses çıkış cihazı tipine daha fazla odaklandığı açıktır.

Ekolayzır ayarlarını manuel olarak değiştirebilir ve beklediğinizden daha kullanıcı dostu olabilirsiniz. Örneğin, değiştirebileceğiniz frekansları vermek yerine, düşük, orta düşük, orta, orta yüksek ve yüksek frekansları yönetebilirsiniz.

Doğru sürücü kurulmadığı sürece, Windows 10 sistemlerinde normal olarak iyi ses çalmayan Bluetooth cihazları için özel bir ön ayar görünmemektedir.

Groove müzik uygulamasının neden bir Araba ayarına sahip olduğunu merak ediyor olabilirsiniz çünkü dizüstü bilgisayarınızı veya tabletinizi almak ve müzik çalmak için arabanıza takmanız çok olası değildir. Windows 10 mobile için kullanıldı. Groove uygulaması aynı zamanda Windows 10'un mobil sürümünde de çalışır ve paket adını incelemeniz halinde, eski Windows telefonlarında orijinal müzik çaların adı olan Zune olduğunu görürsünüz.

Kullanmak istediği cihaza bağladıysanız, ekolayzır ön ayarlarından herhangi birini kullanabilirsiniz. Günün sonunda, önemli olan, oynadığınız müziğin iyi olduğu.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Duvar Kağıtları: 50 En Güzel Duvar Kağıdı Resimleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.