Windows 10'da günün saatine göre birim nasıl ayarlanır

Faaliyetleriniz gün boyunca değişmektedir. Rutininize ve işinizin doğasına bağlı olarak, günün erken saatlerinde çalışıyor olabilirsiniz ya da iş için gecenin sonraki saatlerini tercih edebilirsiniz. Ses dosyaları ile çalışıyorsanız veya yalnızca müzik dinlerken müzik dinlemek istiyorsanız, ses profiliniz günün farklı zamanlarına göre değişebilir. Uygulamalar veya belirli cihazlar için hacimleri ayarlamanıza izin veren araçlar vardır. Hoparlör Locker , sesi zamana göre ayarlamanızı sağlayan bir Windows uygulamasıdır.

Zamana Göre Sesi Ayarla

Speaker Locker'ı indirin ve çalıştırın. Zaten ayarlanmış dört zaman dilimi ile geliyor. Zaman dilimleri, ses seviyesinin aktif hale gelip devre dışı bırakılacağı zaman için başlangıç ​​ve bitiş zamanını ayarlamanıza izin verir. Her zaman dilimi, ses seviyesini ayarlamak için argümanlar ile birlikte gelir. Ses seviyesi, ayarladığınız düzeye eşit, daha küçük veya daha büyük bir değere ayarlanabilir.

'Tam Olarak' istisnası dışında, argümanlardan büyük ve küçük olanlar, ayarladığınız birim arasındaki ses seviyesini değiştirmenize izin verir. Örneğin, ses düzeyini% 50'den daha düşük olacak şekilde ayarladıysanız, ses düzeyini% 0 ile% 50 arasında bir değere ayarlayabilirsiniz.

Uygulama ayrıca, herkesin uygulamayı devre dışı bırakamayacağı, zaman aralıklarını değiştiremeyeceği veya ses düzeylerini düzenleyemeyeceği anlamına gelen şifre koruması ile birlikte gelir. Varsayılan şifre 12345 olarak ayarlanmıştır ve bu, uygulamayı çalıştırdığınızda görüntülenir ve bu yüzden hemen değiştirmelisiniz.

Hoparlör Soyunma yararlıdır, ancak ücretsizdir. Uygulama, özellikle ihtiyacınız olan şeyi yaparsa çok fazla olmayan 5 ABD dolarıdır. On beş günlük bir deneme ile gelir, bu yüzden fiyat değip değmediğine karar vermeden önce bunu deneyebilirsiniz. Uygulama sistem tepsisine en aza indirir ve sistem açılışında çalışabilir. Birim için en fazla beş farklı zaman dilimi yapılandırabilirsiniz ve gerekiyorsa sessize alınacak bir yuva ayarlayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da kulaklıklar için ses düzeyini otomatik olarak ayarlama

, Windows

Başlangıçta Sistem Sesini Sıfırlama [Windows]

Windows 10, sunduğu ses kontrolüne göre bazı iyileştirmeler yaptı. Windows'un eski sürümlerinin bir parçası olan ses mikseri kendi içinde harika, ancak Sound Locker gibi ses programlamanın bir yolu yok.

Kulaklıklarınızı çıkardığınızda sisteminizi otomatik olarak susturmanın bir yoluna ihtiyacınız varsa, bunu yapabilecek küçük bir betik var. Bir senaryo olduğundan, ücretsiz bir çözüm.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Bir Yazıcı Nasıl Kaldırılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.