Windows 10'da Hareketli Bir Duvar Kağıdı Nasıl Ayarlanır

Windows 10'daki duvar kağıtları statik görüntüler. En sevdiğiniz duvar kağıtlarından oluşan bir klasör oluşturabilir ve Windows 10'un tüm periyodik olarak aralarında gezinmesini sağlamak için slayt gösterisi seçeneğini kullanabilirsiniz; ancak bu, kutudan dinamik olarak değişen bir duvar kağıdına ulaşabileceğiniz en yakın seçenektir. Duvar kağıdını Unsplash'ten otomatik olarak ayarlamak için Splash gibi bir uygulamayı kullanabilirsiniz, ancak bunlar statik görüntülerdir. Windows 10'da hareketli bir duvar kağıdı ayarlamak isterseniz, BioniX Wallpaper Changer adlı bir üçüncü taraf uygulamasına ihtiyacınız vardır. Bir GIF'i arka plan resminiz olarak ayarlayabilen ücretsiz bir uygulama.

Bir GIF Bulmak

Bu uygulama ile Windows 10'da bir animasyonlu duvar kağıdı ayarlama için gerçek meydan okuma yeterince büyük bir GIF bulmakta. Büyük ölçüde, tabiki tüm masaüstünüze uyacak bir şey kastediyoruz. Bir şey bulmak için Gfycat'i kullanmanızı öneririz, ancak bunları elde etmek için başka yerler de vardır. Bu yazı için kullandığımız burayı burada bulabilirsiniz.

Hareketli Duvar Kağıdı

BioniX Wallpaper Changer'ı indirin, kurun ve çalıştırın. Seçmeniz gereken temel düzeni kullanmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Uygulama, temel düzende bile dağınık olduğundan, daha ayrıntılı bir görünümde seçerek kendinizi çok fazla zaman ve sorundan kurtarıyorsunuz.

Çalma listeleri sekmesine gidin ve oynatma listesini temizle düğmesini tıklayın. Oynatma listesini istediğiniz yere kaydedin. Duvar kağıtlarını sevmedikçe ve gelecekte bir noktada kullanmak istemedikçe daha sonra buna ihtiyacınız olmayacak.

Oynatma Listesi sekmesi temizlendikten sonra, kullanmak istediğiniz GIF'i bu sekmede sürükleyip bırakın. Çift tıklayın ve duvar kağıdı olarak ayarlanacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Yeni macOS Mojave Dinamik Duvar Kağıdı Nasıl Gidilir?

, Windows

Windows 10 Üzerinden Masaüstünüzde Duvar Kağıdınızı Nasıl Eşitlersiniz

Uygulamayı sistem tepsisine küçültün ve hareketli duvar kağıdının keyfini çıkarın.

BioniX birden fazla monitörü destekler, böylece birden fazla ekran kullanıyorsanız, animasyonlu duvar kağıdının her ikisine de eklenebileceğinden emin olabilirsiniz.

Sistem Etkisi

Bu uygulamayı veya eski bir sistemde benzer bir şeyi kullanmanıza karşı sizi uyarmalıyız. Kaynak aç değil, eski sistemlerde böyle bir uygulama için yedek kaynak yok. Açılışta çalıştırmanız gerekecek, bu nedenle başlangıç ​​saatinizi kesinlikle aşağıya çekecektir.

Eğer oyunları çalıştırıyorsanız veya PC'nizde ağır grafik veya video düzenleme yazılımı kullanıyorsanız, yeterli RAM, iyi bir CPU ve bir hızlı HDD veya SSD'niz yoksa bu uygulama işleri yavaşlatır.

Çok monitörlü bir kurulumunuz varsa, uygulamanın etkisi daha büyük olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ağ Köprüsü Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.