Windows 10'da hoparlörlere mikrofon sesi çıkışı

Doğru donanıma sahipseniz, düzgün ses kaydetmek için Windows 10 PC'nizi kullanabilirsiniz. Bilmediğiniz şey, ses yayınlamak için de kullanabileceğinizdir. Bunun için özel bir donanıma ihtiyacınız yok. Dahili mikrofonunuz ve hoparlörleriniz, son derece iyi bir ses kalitesi için gitmediğiniz sürece hile yapmalı. Windows 10'daki hoparlörlere mikrofon sesini nasıl verebileceğinizi burada bulabilirsiniz.

Hoparlörlere mikrofon sesi

Dahili mikrofon ve hoparlörler gibi bir mikrofon / hoparlör combo cihazı için bunu yapabilir veya dahili mikrofonunuzu harici hoparlörler, kablolu veya Bluetooth ile karıştırıp eşleştirebilir ve kullanabilirsiniz. Seçim senin.

Ses yayını yapmak için kullanmak istediğiniz cihazları bağlayın ve ardından sistem tepsisindeki hoparlör simgesini sağ tıklayın. Bağlam menüsünden, Sesler'i seçin.

Açılan Sesler penceresinde, Oynatma cihazları sekmesine gidin. Burada, ses vermek istediğiniz hoparlörleri seçin ve bunları varsayılan olarak ayarlayın. Hoparlörleri varsayılan olarak ayarlamak için, sağ tıklayın ve Varsayılan aygıt olarak ayarla seçeneğini seçin.

Sonra, Kayıt sekmesine gidin ve konuşmak / yayınlamak istediğiniz mikrofonu seçin. Devam etmeden önce varsayılan kayıt cihazı olarak ayarlandığından emin olun. Varsayılan mikrofon ayar işlemi, hoparlörlerle aynıdır; sağ tıklayın ve içerik menüsünden Varsayılan olarak ayarla seçeneğini seçin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

VLC Player'da Varsayılan Ses Çıkışını 5.1 Surround Sese Ayarlama

Linux

Linux'da Hoparlör Çıktısı Nasıl Kaydedilir?

Mikrofon varsayılan olarak ayarlanmış ve Kayıt cihazları listesinde seçiliyken, alttaki Özellikler düğmesini tıklayın. Mikrofonun Özellikler penceresinde, Dinle sekmesine gidin. Burada, Bu cihazı dinle seçeneğini etkinleştirin. Uygula ve Tamam'ı tıklayın. Mikrofonunuz tarafından toplanan tüm sesler hoparlörlerinize verilir.

Özellikle mikrofon ve hoparlörler birbirine yakınsa, bir miktar bozulma veya girişim yaşayabileceğinizi söylemeye gerek yoktur. Mikrofonunuzdan gelen geri bildirimler hoparlörleriniz tarafından toplanabilir ve arka plandaki gürültüyü filtreleyen bir şey olmaz. Bunun nedeni, sesi iletmek için herhangi bir uygulamayı kullanmamanızdır. Temelde mikrofonunuzu hoparlörlerinize aralarında hiçbir şey kalmadan bağladınız.

Mikrofonunuz tarafından algılanan ve hoparlörleriniz tarafından duyulan ses kalitesini artırmak için, özellikle ses kaydetmek / yayınlamak için geliştirilmiş uygulamaları arayabilirsiniz. Windows 10'daki dahili ses kaydı hile yapmaz. Sadece temel değil, sesi geliştirmek için hiçbir şey yapmaz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da MP3 dosyaları nasıl bölünür başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.