Windows 10'da iCloud Eksik Ortam Özellikleri Hatası Nasıl Onarılır

ICloud PC'de en iyi deneyimleri sunmasa da, en azından, hiçbir şeyin sorun olmaksızın kendisini kurmasını beklersiniz. Yanlış!

Görünüşe göre, Apple, tüm Windows 10 PC'lerin Windows Media Player'a ve ilgili özelliklerin varsayılan olarak etkinleştirilmiş veya önceden yüklenmiş olmasına sahip olmadığı konusunda yeterince düşünmemiş. Ancak, Microsoft'un medya kitaplıklarına bazı garip nedenlerden dolayı bağlı kalmak için hala iCloud geliştirdiler ve geliştirdiler.

Neyse ki, karşılaştığınız 'Eksik Medya Özellikleri' hatası kolayca düzeltilebilir. Sorunu çözmenin birkaç yolu vardır ve bu, bilgisayarınızda yüklü olan Windows 10'un sürümüne bağlıdır.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1289{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/196606/iCloud-Photos-Not-Downloading-Windows-10-Featured_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1527084035’);background-size:cover;background-position:center center}

#icloud

Click here to see our icloud articles page

Eksik Medya Özellikleri Açılıyor

Avrupa veya Kore dışında yaşıyorsanız, Windows 10 kopyanızı medya özellikleri varsayılan olarak devre dışı bırakılmış olabilir. Ya da belki sen kendin yaptın ve hepsini unutmuşsun. Önemli değil, çünkü onları tekrar açmak çok kolay. Öyleyse, bunu nasıl yapabileceğinizi görelim.

Adım 1: Çalıştır kutusunu açmak için Windows-R tuşlarına basın. Ardından, arama kutusuna optionalfeatures.exe yazın ve Tamam'a tıklayın.

Adım 2: Açılan Windows Özellikleri iletişim kutusunda aşağı kaydırın ve Medya Özellikleri'nin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Ardından, Tamam'a tıklayın ve Windows 10, Windows Media Player ve diğer medya özelliklerine dönerken kısa bir süre bekleyin.

Artık 'Eksik Medya Özellikleri' hatasıyla karşılaşmadan iCloud'u yükleyebilmeniz gerekir.

Note: While you just enabled Windows Media Player, you probably shouldn’t open it up if you don’t want your default playback settings hijacked by Microsoft’s outdated media player.

Ancak, hatanın yine de açılabileceği nadir bir örnek var. Eğer öyleyse, aşağıya doğru kaydırın ve aşağıdaki Hata Durumunu Hala Alsanız bölümüne bakın.

Windows N ve KN Sürümleri

Avrupa veya Güney Kore'de yaşıyorsanız veya Windows Özellikleri içindeki Ortam Özellikleri seçeneğini bulamıyorsanız, Windows 10 sürümünüz Windows Media Player'da ilk olarak yerleşik olarak gelmez. Ancak, Microsoft hala eksik medya özelliklerini indirip yüklemenizi sağlar. Havalı, değil mi?

Note: To check out your Windows 10 edition, type About Your PC into the Start menu and press Enter. Under the Windows Specifications section, you should most probably see Windows 10 N or Windows 10 KN listed next to Edition, which denotes a European or South Korean edition respectively.

Microsoft, eksik ortam özelliklerini Media Feature Pack olarak adlandırır ve indirmek için aşağıdaki düğmeyi kullanabilirsiniz.

Medya Özelliği Paketini İndirin

İstendiğinde dilinizi ve doğru işletim sistemi mimarisini (x64 veya x86) seçtiğinizden emin olun.

Media Feature Pack'i indirdikten sonra, dosyayı çift tıklatıp kurulumu tamamlamak için ekrandaki yönergeleri izleyin; bu oldukça basit bir işlemdir.

Daha sonra iCloud'u daha sonra kurup başlatmanız gerekir. Hatayı hala alıyorsanız, daha sonra ne yapacağınız konusunda aşağıdaki bölüme bakın.

Note: Microsoft may provide updated versions of the Media Feature Pack to match newer versions of Windows 10. If you run into issues installing it from the file downloaded using the link above, simply search for a newer version of the Media Feature Pack on Microsoft.com.

Also on Guiding Tech
Should You Use the iTunes Windows 10 Store App?

Read More

Hala Hata Alırsanız

Genellikle medya özelliklerinin etkinleştirilmesi veya Media Feature Pack'in indirilmesi ve yüklenmesi, bilgisayarınızda iCloud'un çalışmasını sağlamak için fazlasıyla yeterli olmalıdır. Bununla birlikte, 'Eksik Medya Özellikleri' hatasının bundan sonra da gösterilmesi için küçük bir olasılık var. Windows 10, Windows Media Player'ı tam olarak etkinleştiremediğinde bu olur.

Olma ihtimalinin düşük olması durumunda aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

Adım 1: Başlat menüsüne İsteğe Bağlı Özellikler girin ve ardından arama sonuçlarında İsteğe Bağlı Özellikleri Yönet'i tıklatın.

2. Adım: Görünen İsteğe Bağlı Özellikler Yönetme penceresinde, Özellik Ekle'yi tıklatın.

3. Adım: İsteğe bağlı özellikler listesini aşağı kaydırın, Windows Media Player'ı seçin ve ardından Yükle'yi tıklatın.

Windows 10, Windows Media Player ve ilgili medya kitaplıkları eklerken bekleyin.

Bu çok garip bir sorundur, ancak iCloud'u daha fazla sorun yaşamadan kurmanız gerekir.

ICloud'u Yüklediniz, Ama …

ICloud'ın isteğe bağlı bir Windows 10 işlevselliğine güvenmesini sağlamak için Apple'ın gerçekten aptallığı var, ama en azından kolayca düzeltilebiliyor – sadece boşa harcadığınız zamanın miktarını düşünmüyorsanız, yani.

Ancak, eğlencenin henüz bitmesini beklemeyin. Paketin bir parçası olarak can sıkıcı bildirimler ile tamamlanmış çeşitli iCloud Photos senkronizasyon sorunları ile oldukça gezintiye çıkabilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan Windows 10 için Chrome'da Koyu Bir Tema Nasıl Gidilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.