Windows 10'da iletişim kutusundan ve hata iletilerindeki metin nasıl kopyalanır

Windows 10, her türlü olay için hata ve uyarı mesajları gösterir. Bu mesajlardan ayrı olarak, olay hakkında genel, belirsiz, bilgi veren başka mesajlar da alırsınız. Windows 10'un gösterdiği tüm hata iletileri için, henüz iletişim kutusundan ve hata iletilerinden metin kopyalamanıza olanak veren bir özellik eklemedi. Bu, bir hata mesajıyla ilgili sorun gidermeniz gerektiğinde yararlı olacak bir şeydir. Bunun yerine, tercih ettiğiniz arama motorunda tüm hata mesajını elle yazmanız gerekir. Bu da sıkıcı olabilir. Textify , diyalog ve hata mesajlarından metni kopyalamanızı sağlayan ücretsiz bir Windows uygulamasıdır.

İletişim kutusunu ve hata mesajlarını kopyala

Textify'ı indirin ve yükleyin. İlk kez çalıştırdığınızda, bir iletişim kutusu veya hata iletisi ile karşılaştığınızda bunu nasıl etkinleştireceğinizi yapılandırmanız gerekir. Tuşlara dokunmak bir seçeneğin seçilmesiyle sonuçlanabileceğinden ya da değiştirici tuşlar haricinde mesaj ekranda göründüğü sürece klavye çalışmayabilir, çünkü uygulama ile etkileşimde bulunmak için klavyeyi kullanamazsınız.

Uygulamayı etkinleştirmek için değiştirici tuşları fare tuşuyla birleştirmeniz gerekir. Kurulum sırasında Shift tuşunu sol fare tuşuyla birlikte kullandık. İstediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Metni kopyalamak istediğiniz bir hata veya iletişim kutusuyla karşılaştığınızda, Textify için yapılandırdığınız kısayola dokunun ve farenizin kopyalamak istediğiniz metnin üzerine yerleştirildiğinden emin olun. Önce metne tıklayıp ardından kısayola dokunmak iyi bir fikirdir. Bu, metni daha sonra kopyalayabileceğiniz bir düzenlenebilir metin alanına ekler.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Seçili Metni Panoya Otomatik Olarak Kopyala [Firefox]

, Windows

Windows 10'daki yerleşik yönetici hesabını kullanarak App açılamıyor nasıl

Kısa testlerimizde bu, bir dosyayı kapatmadan önce bir dosyaya yapılan değişiklikleri kaydetmek isteyip istemediğinizi soran, bazı uygulama düğmelerinde çalışıp çalışmadığını ve grup gibi uygulama alanlarında çalışıp çalışmadığını belirten uyarı hataları / mesajları için çalıştı. Denetim Masası uygulamasındaki ayarlar için adlar. Çalışılmadığı yerde, kayıt defteri düzenleyicisini çalıştırdığınızda veya yönetici haklarına sahip Komut İstemi'ni açtığınızda UAC isteminde karşılaşabilirsiniz.

Başka uygulamalar veya Windows işlemleri hataları atma işlemleri varsa, bu uygulama harika ama çok fazla BSOD alırsanız, bu açıkça işe yaramıyor. Tek eksiklik, uygulamanın kopyalamak için kısayolunu kullanmadan önce, kopyalamak istediğiniz metnin bitini tıklamanız gerektiğidir. Bazı durumlarda, yalnızca metin tıklatıldığında bir eylem gerçekleştirilebilir, örneğin Başlat menüsündeki uygulamaların listesinde bir uygulamanın adı tıklandığında başlatılır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 PC'nizde boş RAM yuvaları nasıl kontrol edilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.