Windows 10'da imleci bulmak için Shake nasıl edinilir

macO'larda, farenizi oynatırsanız, imlecin ekranınızda genişleyeceği bir özelliği vardır. Ekranınızda sık sık kaybederseniz imleci bulmayı kolaylaştırır. Birden fazla ekran kullanıyorsanız, hepsi daha kullanışlı. Windows 10'da bunun gibi bir şey var ama farenizi bulmak için klavyeyi açmanız gerekiyor ve bu yüzden kullanımı o kadar kolay değil. İşte Windows 10'da imleci bulmak için Shake'i nasıl alacağınız.

İmleci bulmak için sallayın

MacOS'un Shake'i Windows 10'da imleç özelliğini bulmak için almak için, BigMouse adlı tan uygulamasını yüklemeniz gerekir. Bu uygulama ücretsizdir ve kaynak kodu, değiştirmek isteyen herkes için kullanılabilir. Kutunun dışında, yapmak istediğini yapar, ancak iyileştirilmesi gereken bir yer vardır.

Uygulamayı indirin ve çalıştırın. Yüklenmesi gerekmez. Uygulamayı bırakabileceğiniz sistem tepsisinde çalışır. Çalıştırıldıktan sonra, farenizi hareket ettirerek imlecinizi sallayın, ekranınızda genişleyecektir.

Uygulamaya ne gerekiyorsa yapar ama biraz fazla hassas. Farenizi çok hızlı bir şekilde hareket ettirirseniz, yani hareket ettirmiyorsanız, imleç genişler. 'Çalkala' hassasiyetini kişiselleştirmenize izin veren hiçbir ayar yoktur. Neyse ne.

Windows 10'da yerleşik seçeneğin ne olduğunu merak ediyorsanız, fare seçeneklerinin altında. Etkinleştirildiğinde, Ctrl tuşuna dokunulduğunda imleci nerede olursanız olun vurgulanacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da fare imleci görünürlüğü nasıl geliştirilir

, Windows

Windows'ta Başınızı Hareket ettirerek Fare İmlecinizi Kontrol Edin

Etkinleştirmek için, Denetim Masası'nı açın. Donanım ve Ses'e gidin. Aygıtlar ve yazıcılar altında, Fare'yi tıklatın. Açılan Fare Özellikleri penceresinde İşaretçi Seçenekleri sekmesine gidin ve 'CTRL tuşuna bastığımda işaretçinin konumunu göster' seçeneğini etkinleştirin. Uygula'yı tıkladığınızda işlem tamamlanır.

BigMouse uygulamasıyla ve imleci vurgulamak için yerleşik seçenekle ilgili sorun, birçok kazara vurgunun olacağı yönündedir. Uygulama çok hassas olduğunda, fareyi çok hızlı bir şekilde hareket ettirmek onu tetikleyecektir. Windows 10 yerleşik vurgulama seçeneğiyle, Ctrl tuşunu içeren bir klavye kısayolu kullanmak için yeterince hızlı olmadığınızda tetiklenir.

İki seçenek arasında, varsayılan Windows 10 seçeneği daha iyi çalışıyor gibi görünüyor, ancak bu kadar uygun değil. macOS kesinlikle Windows üzerinden bir taneye sahip ve uzun zamandır bu, çok sayıda monitör kurulumunun Windows kullanıcıları için son derece yaygın olduğu göz önüne alındığında garip.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da simge önbelleği nasıl yeniden oluşturulur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.