Windows 10'da InPrivate tarama Microsoft Edge'de nasıl devre dışı bırakılır

Tüm tarayıcıların özel bir tarama modu vardır. Özel tarama modu, tarama geçmişinizi saklamadığından bazı temel gizlilikler sunar. Microsoft Edge, InPrivate ve Chrome ve Firefox gibi adlandırılan özel bir tarama moduna sahiptir; Microsoft Edge'de InPrivate göz atmayı bir kayıt defteri düzenlemesiyle devre dışı bırakabilirsiniz.

InPrivate taramayı devre dışı bırak

Bu kayıt defterini düzenleyerek çalıştığından, yönetici haklarına ihtiyacınız olacak.

Çalışma kutusunu açmak için Win + R klavye kısayolunu kullanın. Çalıştır kutusuna 'regedit' yazıp enter tuşuna basın.

Kayıt defteri düzenleyicisinde aşağıdaki konuma gidin.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoft

Microsoft anahtarının altında, MicrosoftEdge adlı bir anahtar arayın. Eğer orada değilse, kendin yaratmalısın. Microsoft tuşuna sağ tıklayın ve içerik menüsünden Yeni> Anahtar'ı seçin. Anahtarın adını MicrosoftEdge.

Yeni oluşturduğunuz anahtarın altında başka bir anahtar oluşturmanız gerekir. MicrosoftEdge anahtarını sağ tıklatın ve Yeni> Anahtar'ı seçin. Bu anahtarın adını Ana.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Microsoft Edge Nasıl Özel Modda Başlatılır

, Windows

Windows 10'da Microsoft Edge'de Sekme Önizlemeleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Şimdi, soldaki sütunda Ana anahtar seçiliyken, sağdaki bölmenin içinde sağ tıklayın. Bağlam menüsünden Yeni> DWORD (32-bit) değerini seçin. Bu değeri AllowInPrivate olarak adlandırın. Değerinin 0 olarak ayarlandığından emin olun.

Microsoft Edge açık kullanıyorsanız, kapatın ve tekrar açın. Edge'in menüsündeki InPrivate seçeneği gri olacaktır. Hala orada listelenecek, ancak aktif olmayacaktır. Klavye kısayolu da devre dışı bırakılacak.

Chrome ve Firefox’un aksine, bu düzenleme Edge menüsünden seçeneği kaldırmaz. Hala orada ve kullanıcılar devre dışı olduğunu tahmin edebiliyorlar.

InPrivate gözatma modunu etkinleştirmek için tek yapmanız gereken, eklediğiniz AllowInPrivate anahtarını silmek. Değerini 1 olarak da değiştirebilirsiniz. DWORD değerini silmeyi seçerseniz, oluşturduğunuz anahtarları kayıt defterinde bırakabilirsiniz. Zararsızlar.

Tahmin edebileceğiniz gibi bu değişiklik, bir kullanıcı kayıt defterini, yani yönetici erişimini değiştirme yeteneğine sahipse ve InPrivate göz atmanın kayıt defteri aracılığıyla engellendiğini anlayabilirse, geri dönmesi kolaydır. İsterseniz, yumuşak bir ebeveyn kontrolü biçimi olarak kullanabilir ve küçük çocukların özel modda göz atmalarını önleyebilirsiniz.

Bir kullanıcı Edge'i kaldırır ve yeniden yüklerse bu ayar sıfırlanabilir, ancak Microsoft Edge, Windows 10'da çekirdek bir uygulamadır, bu nedenle kaldırılması kolay değildir ve bir kullanıcı tarafından değiştirilmişse, yalnızca kullanıcı tarafından değiştirilenleri tersine çevirebilen kesinlikle yönetici hakları gerektirir. kayıt defteri.

Bir önceki yazımız olan Twitter hesabının Windows 10'da Xbox uygulamasına bağlanmamasını sağlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.