Windows 10'da iOS Notes uygulaması nasıl edinilir

Apple hiçbir zaman, hiç bir zaman macOS veya iOS uygulamalarını Windows 10'a taşımayacaktır. Sadece kendi sözlerimi yemek zorunda kaldığım günü görmeyi umuyorum. Bununla birlikte, bir iPhone'unuz varsa ve Notes'u o kadar yoğun kullanırsanız, bir Windows 10 PC'de erişmeniz gerekecek, tek seçeneğiniz bir tarayıcı ve iCloud.

Bir tarayıcı ve iCloud, Windows 10'da iOS Notes uygulamasına erişmenin standart yoludur, ancak Chrome kullanıyorsanız ve birçok kişi kullanıyorsa, iCloud'daki iOS notlarından bir Chrome uygulaması oluşturabilirsiniz. Kendi penceresinde açılacak, her zaman oturum açmış olacaksınız ve notlar iCloud üzerinden senkronize edilecektir. Notlarınızın telefonunuzda iCloud ile senkronize edildiğinden emin olun ve ardından Chrome ile nasıl iOS Notes uygulaması oluşturabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Windows'ta iOS Notes uygulaması

Chrome'u açın ve iCloud'u ziyaret edin. Giriş yapın ve Notlar uygulamasını tıklayın. Açıldıktan sonra, URL çubuğunun yanındaki diğer seçenekler düğmesini tıklayın ve Diğer araçlar> Kısayol oluştur seçeneğine gidin. Bu kısayolu masaüstünüze ekleyecektir.

Yine de kullanmadan önce, Chrome'u açın ve bir sonraki sayfaya gidin;

chrome: // apps /

Yeni oluşturduğunuz Chrome uygulamasını sağ tıklayın ve içerik menüsünden Pencere olarak aç seçeneğini seçin. Bu hile yapmalı. Artık uygulamayı Başlat Menüsü'ne sabitleyebilir ve oradan açabilir veya görev çubuğuna sabitleyebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Çevrimiçi Windows 10 Yapışkan Notlar'a nasıl erişilir?

, Windows

Yapışkan Notlar Windows 7'den Windows 10'a Verme

Chrome iOS Notes uygulaması sisteminizde yaptığınız hiçbir şeyi kesmez. Notes'un size bildirim göndermesi gerekmez, ancak bildirmiş olsalar bile diğer Chrome masaüstü bildirimlerinin yaptığı gibi görünürler.

Bu numarayı kelimenin tam anlamıyla herhangi bir web sitesinde kullanabilirsiniz, ancak bunun bir dezavantajı vardır; Chrome kullanıyorsun. Chrome, hafif bir tarayıcıydı, ancak şimdi tüm RAM'lerinizi şeytan süngeri gibi çeker. RAM kullanımı, her yeni sürümde gülünç hale geliyor. Herhangi bir Chrome uygulamasını çok uzun süre çalışır durumda bırakırsanız, RAM kullanımınız kontrolden çıkabilir. Maalesef üzücü bir takas.

Apple, Notes uygulaması için açık bir API'ye sahip değildir; bu nedenle, şirket bunu değiştirmeye karar vermedikçe, bunun gibi çözümler gerçekten vardır. Gerçekten pahalı olan tek alternatif Mac'e geçmek ve masaüstünüzde Notes olacak.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da sağ tıklama menüsüne uygulamalar nasıl eklenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.