Windows 10'da Kenarında Yer İmleri Favicons Yenilemek

Microsoft Edge diğer tarayıcılara benzemez. Diğer normal masaüstü tarayıcılardan çok farklı bir şekilde yer imleri gibi sık kullanılan öğeleri içeren bir UWP uygulaması. Sonuç olarak, kullanıcılar verileri ve dosyaları ile etkileşimde bulunamayabilir. Böylece, Chrome ve Firefox ile iletişim kurabilir. Kenar, bazen, bir yer imi için doğru favicon'u yüklemez veya göstermez. Edge'deki yer imi favicon'larını nasıl yenileyebilirsiniz.

Kenarda Yer İmleri Favicons

Edge'de yer imi favicon'larını düzeltmek için, Edge Edge'i Yönet adlı bir uygulamayı indirip yüklemeniz gerekir. Bu uygulama, tarayıcının kendisinin izin vermediği Kenardaki Sık Kullanılanlar üzerinde kontrol sağlar. Uygulamayı yükledikten sonra açın ve yanlış veya eksik favicon olan tüm favorileri / favorileri seçin.

Hepsini seçtikten sonra, Düzenle> Yenile Simgesine gidin.

Tek bir favori / yer imi için favicon'u yenilemeniz / getirmeniz gerekiyorsa, yalnızca uygulamadaki birini seçin, sağ tıklayın ve içerik menüsünden Yenile simgesini seçin.

Maalesef, bu Edge olduğundan, favicon yenilenemiyor olabilir, bu da el ile ayarlamanız gerekeceği anlamına gelir. Uygulama, bunu, anlaşılır bir şekilde indirmenize izin verir, ancak, daha sonra bunu yapmak için çok daha fazla zaman harcıyorsunuz çünkü favicon'ı indirmeniz ve ardından her bir favori / yer imi için ayarlamanız gerekiyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Chrome'da Yer İmleri Favicon Nasıl Değiştirilir

Mac OS X

MacOS'ta Safari'de Favicons Nasıl Gidilir?

Edge'de favori / yer imi için favicon'u manuel olarak ayarlamak için önce onu indirin. Küçük bir PNG dosyası olmalı. Kenar Favorilerini Yönet'i açın ve favicon için ayarlamak istediğiniz favori / yer imine sağ tıklayın. İçerik menüsünden 'Simge Ayarla' seçeneğini seçin ve kullanmak istediğiniz görüntüye göz atın ve seçin. Bir kez seçildiğinde, Dosya> Değişiklikleri Kaydet'e gidin.

Bu uygulamanın oldukça az şey yaptığını göreceksiniz ve Edge'i kullanırsanız, favorilerinizi / yer işaretlerinizi daha yönetilebilir hale getirmek için muhtemelen bu uygulamayı kullanacaksınız. Bu nedenle, önce hangi değişiklikleri yaptığınıza ve favoriler / yer imleri için el ile ayarladıktan sonra hangileri yaptığınıza dikkat etmeliyiz.

El ile favicon ayarladıktan sonra, otomatik alma özelliğini tekrar denemeye karar verirseniz, manuel ayarlarınız sıfırlanabilir. Aynı şekilde, yer işaretlerini manuel değişiklik yaptıktan sonra içe aktarırsanız, içe aktarılan yer imleri mevcut olanları geçersiz kılabilir veya değiştirebilir.

Microsoft, UWP uygulamalarını Windows üzerinde çalışan temel uygulama türünü yapmaya çalışmaktadır, ancak şu anda daha popüler olmak için şu anda çok sınırlıdırlar.

İsterseniz, Chrome'daki yer imleri için el ile favicons ayarlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pencere 10 1809 Güncellemesinden Sonra Ses Çıkış Aygıtı Nasıl Onarılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.