Windows 10'da klasör adlarında emoji nasıl kullanılır

Klasörleri adlandırmak oldukça basit. Bir klasörü, oluşturduğunuzda istediğiniz herhangi bir şeyi adlandırabilir veya daha sonra istediğiniz zaman yeniden adlandırabilirsiniz. Bir klasör adında kullanamayacağınız bazı karakterler var; örneğin, bu karakterlerin her ikisi de sistem tarafından kullanıldığı için adda eğik çizgi veya yıldız işareti kullanamazsınız. Yapabileceğin şey emojiyi klasör adlarında kullanmak. Klasörleri adlandırmanın en kolay yolu bu olmayabilir, ancak görsel öğelerden yararlanıyorsanız, bir klasör adına bir tane eklemek iyi bir fikir olabilir.

Klasör adlarında Emoji

Windows 10, yeni sürümlerinden birinde kullanışlı bir emoji paneline sahiptir. Windows 10 1803 veya 1809'daysanız, bu panele Win +; Klavyenizdeki

Bir klasörün adına emoji kullanmak için, klasöre gidin ve düzenlemek için adına tıklayın. Ad alanı düzenleme moduna girdiğinde, Win +; emoji panelini açmak için. Emoji paneli açıldığında, klasör adına eklemek istediğiniz çeşitli emojileri tıklayın.

Sayı, harf ve emoji kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Emoji girmeyi tamamladığınızda, paneli kapatın ve yeni klasör adını kaydetmek için bir kez giriş tuşuna dokunun.

Emoji renkli olmayacak. Aslında, emoji panelinde yaptıkları gibi görünmeyecekler. Windows'un emoji panelini eklemeden önce sahip olduğu temel siyah beyaz emojileri göreceksiniz. Bu aynı numara dosyaları isimlendirmek için de geçerlidir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Açılma Emoji Paneli Nasıl Onarılır

, Windows

Windows 10'da Dosya Gezgini'nde varsayılan klasör düzeni nasıl ayarlanır

Emojiyi dosya veya klasör adlarında kullanmakta sorun yaşamazsınız ancak bu dosyalara veya klasörlere bir ağ üzerinden, diğer uygulamalardaki bir bağlantı üzerinden (örneğin, bir dosyayı MS Word'e bağlayarak) erişmeye çalıştığınızda bir miktar zorluk yaşarsınız. ) veya Komut İstemi'nde arayarak.

Bunun nedeni, Windows 10'un emojiyi görüntüleyebilmesine rağmen, dosyalar ağ veya komut satırı üzerinden bağlandığında uygulanan kuralları değiştirememesidir. Her ikisinin de kendi kısıtlamaları var. Bu, onlara hiçbir şekilde erişemeyeceğiniz anlamına gelmez. Hangi unicode'un kullandığınız emojiye uygulanacağını bulmanız ve ona bağlanmaya çalıştığınızda bunu dosya / klasör adında denemeniz gerekebilir. Yine, uygulamalarda sorun olabilir, bu nedenle dosya veya klasör diğer kullanıcılarla paylaşılacaksa, alfasayısal adlarla yapıştırmak daha iyidir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Başlat'ta bir dosya nasıl açılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.