Windows 10'da Klavye Kısayolu İle Ses Aygıtlarını Nasıl Değiştiririm

Windows 10'daki sistem tepsisindeki küçük hoparlör simgesi, ses mikserine erişmenizi, ses cihazını bağlı olan başka bir cihazla değiştirmenizi ve ses ayarlarına erişmenizi sağlar. Bu iyi, kullanışlı bir düğme ama ses cihazlarınızı yönetmek için ve kolaylık bir şekilde ikinci bir düşünce. Ses Değiştirici , ses cihazlarına klavye kısayolları atamanızı sağlayan bir uygulamadır ve bunları hoparlör simgesinin menüsünden geçmeye gerek kalmadan ses cihazlarını değiştirmek için kullanabilirsiniz.

Ses Cihazlarını Değiştir

Öncelikle değiştireceğiniz cihazları bağlamanız gerekir. Bir Bluetooth cihazıysa, eşleştirmeniz ve bağlamanız gerekir.

Audio Switcher'ı indirin ve çalıştırın. Tüm cihazların Oynatma ve Kayıt sekmelerinde gösterildiğinden emin olun. Kısayollar sekmesine gelin.

Kısayol Tuşları sekmesinin sağ alt köşesindeki artı düğmesini tıklayın. Etkin Anahtar Ekle penceresinde, Aygıt açılır menüsünü açın ve klavye kısayolunu ayarlamak istediğiniz ses aygıtını seçin. Gösterilmiyorsa, orada listelenip listelenmediğini görmek için Windows'un ses ayarlarını kontrol edin. Listelenmemişse, cihazın bağlı olmadığı anlamına gelir.

Cihazı seçtikten sonra, Kısayol Tuşu alanına tıklayın ve atamak istediğiniz klavye kısayolunu yazın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Klavye Kısayolu ile Klavye Düzeni Nasıl Değiştirilir

, Windows

Windows 10 bir tokatlamak jest için bir klavye kısayolu bağlamak nasıl

Uygulamayı sistem tepsisine küçültün. Klavye kısayollarının çalışabilmesi için çalışır durumda olması gerekiyor. Sahip olduğunuz her cihaz için bir kısayol kaydedin. Kısayol sadece cihaza geçebilir. Bir cihaz arasında geçiş yapmak ve bir öncekine geçmek için kullanamazsınız.

Kısayol, bazı istisnalar olsa da, ses cihazlarını anında değiştirmenizi sağlar. Örneğin, bazı uygulamaların yeni ses cihazına geçmeden önce yeniden başlatılması gerekir. Bu, ya da ses cihazlarının kendi başlarına değiştirilebilmesi için yerleşik bir ayara sahiptir, bu nedenle değişiklik bir işletim sistemi seviyesinde gerçekleşmiş olabilir, ancak uygulama bunu üstlenmeyebilir. Bunun gibi hareket edebilecek bazı uygulamaların bir örneği Skype, masaüstü sürümü veya Audacity'dir.

Audio Switcher başka bir şey yapmaz ancak Ayarlar sekmesine gidebilir ve sisteminizi önyüklediğinizde başlatabilirsiniz. Ayrıca, Windows 10 sistem ses ayarlarını mükemmel şekilde taklit eden kendi Oynatma ve Kayıt sekmelerine de sahiptir. Sistem ses ayarlarını açmak için de kullanabilirsiniz. Uygulama hafiftir ve birden çok ses cihazı kullanıyorsanız, muhtemelen bunu mutlaka sahip olunan listenize ekleyin.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'dan Diğer Kullanıcıları Nasıl Çıkış Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.