Windows 10'da Klavye Kısayolu İle Uygulamaları Gizlemek

İşteyken işten ayrılmak her zaman kolaydır. Bir YouTube videosu açarsınız ve kısa bir süre sonra sona ermez gibi görünen ilginç videoların bir tavşan deliğine gittiniz. Bununla birlikte, iş yerinde biraz boş zamanınız varsa, bir YouTube videosunun veya onunun izlenmesinde yanlış bir şey yoktur. Ne yapmayı seçerseniz seçin, bunu gizlemenin hızlı bir yoluna ihtiyacınız olacaktır. PrivacyHide , bir klavye kısayoluyla uygulamaları gizlemenize izin veren ücretsiz küçük bir yardımcı programdır. Hangi uygulamaların saklanması gerektiğini önceden programlamanız gerekir, ancak bir kez yaptığınızda, kesintisiz bir süreçtir.

Feragatname: İşten ayrılmanız ve işinizi kaybetmeniz durumunda AddictiveTips sorumlu değildir. Bunu kendi sorumluluğunuzda deneyin.

Klavye Kısayolu İle Uygulamaları Gizleme

PrivacyHide'ı indirin ve kurun. Uygulamasını çalıştırın. 'Gizlenecek Uygulamalar' sekmesinde, gizlemek istediğiniz uygulama için bir ad girin. Gözat düğmesini tıklayın ve uygulamanın EXE dosyasını seçin. Ekle'yi tıklayın ve uygulama listeye eklenecektir. Gizlemek istediğiniz tüm uygulamalar için bunu tekrarlayın.

Ardından, Hotkey sekmesine gidin ve uygulamaları gizlemek ve göstermek için kullanmak istediğiniz kısayol tuşunu ayarlayın. Varsayılan kısayol Alt + 1'dir, ancak bunu istediğiniz herhangi bir şeye değiştirebilirsiniz. Win tuşu ve diğer harf veya sayı tuşlarını da içeren diğer değiştirici tuşlarını kullanabilirsiniz. İşiniz bittiğinde Tamam'ı tıklayın. Uygulama sistem tepsisinde en aza indirgenir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Bir klavye kısayolu ile bir Windows uygulaması nasıl başlatılır

, Windows

Windows 10 bir tokatlamak jest için bir klavye kısayolu bağlamak nasıl

Uygulamaları gizlemek için, ayarladığınız kısayolu yürütün. Bu, yapılandırdığınız tüm uygulamaları gizleyecektir. Gizleme özelliği sadece uygulamaları küçültmez. Ayrıca, uygulamaların çalıştığını gösteren görev çubuğu simgelerini gizler. Onları geri almak için kısayolu tekrar çalıştırmanız yeterli.

İsterseniz uygulamayı açıp Seçenekler sekmesine giderek uygulamanın sistem tepsisi simgesini gizleyebilirsiniz. Bu, uygulamayı başlangıçta çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Son olarak, etkinleştirirseniz, sisteminizde çalıştırdığınız her bir uygulamayı gizleyebilecek başka bir seçenek vardır. Bu, her bir uygulamayı manuel olarak listeye eklemek zorunda kalmayacak şekilde yapar.

Ekleyebileceğiniz pek çok uygulamaya sahipseniz ve yalnızca bir kaçını çıkarmak istediğinizde, etkinleştirebileceğiniz tüm uygulamalar seçeneğinden bir veya iki uygulamayı hariç tutmanıza olanak sağlayan beyaz listeye alma özelliği yoktur. Her şeyi ayarlamak için biraz zaman ayırın.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Dosya Gezgini'nde Görüntü Boyutlarını Görüntüleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.