Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10'da komut çıktısının Komut İstemi ve PowerShell'den dosyaya kaydedilmesi | Windows Yardım

Windows 10'da komut çıktısının Komut İstemi ve PowerShell'den dosyaya kaydedilmesi

PowerShell ve Komut İstemi'nde yürüttüğünüz komutlar bilgi verebilir. Bazen sadece birkaç satır olabilir, örneğin, ping'i kontrol ettiğinizde veya yerel IP adresiniz veya harici IP'niz gibi birçok satır olabilir. Çıktının süresi ne olursa olsun, bazen bilgiyi tekrar tekrar almak zorunda kalmamak için bir dosyaya kaydetmeniz yeterlidir. Hem Komut İstemi hem de PowerShell, kopyala ve yapıştır özelliğini destekler ancak komut çalıştırıldığında komut çıktısını bir dosyaya da kaydedebilirsiniz. Bunu hem Komut İstemi hem de PowerShell'de nasıl yapabilirsiniz?

Komut çıkışı dosyaya – Komut İstemi

Komut İstemi'ni açın ve çalıştırmak istediğiniz komutu girin. Yine de Enter tuşuna basmadan önce, sonuna aşağıdakileri ekleyin;

> name-of-file.txt

Önce metin dosyasını oluşturmanıza gerek yoktur. Komut İstemi sizin için yapacak. Dosyanın sadece adını girerseniz, Komut İsteminin bulunduğu dizinde oluşturulacaktır. Çıktıyı kaydetmek istediğiniz klasöre yol ekleyerek çıktıyı farklı bir konuma kaydedebilirsiniz.

> path-to-foldername-of-file.txt

Çıktıyı bir dosyaya kaydetmek, ancak aynı zamanda Komut İstemi'nde görüntülemek istiyorsanız, bunu bu komutla yapabilirsiniz;

> path-to-foldername-of-file.txt | type

Komut çıkışı dosyaya – PowerShell

PowerShell'de, bir dosyayı Komut İstemi'nde olduğu gibi komut çıktısı gönderebilirsiniz. Çalıştırmak istediğiniz komutu girin ve Enter tuşuna basmadan önce, sonuna aşağıdakileri ekleyin. Yine, metin dosyasını oluşturmak zorunda kalmazsınız. PowerShell bunu sizin için yapacak.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Komut İstemi Ve PowerShell'i Windows'ta Hızlı Erişim Araç Çubuğuna Nasıl İğneleyebilirsiniz

, Windows

Windows 10'da Dosya Gezgini'nde Komut İstemi Penceresi Nasıl Açılır

> name-of-file.txt

Bu çıktı dosyasını PowerShell'in bulunduğu dizine kaydeder. Çıktıyı farklı bir konumda bir dosyaya kaydetmek için kaydetmek istediğiniz klasörün yolunu belirleyebilirsiniz.

Çıktıyı görüntülemek istiyorsanız, dosyayı oluştururken aynı anda yapamazsınız. Oluşturulduktan sonra bu komutu çalıştırın, içeriğini görebileceksiniz.

Get-Content -Path “path-to-filefile-name.txt”

Çıktının farklı bir dosya türüne kaydedilip kaydedilmeyeceğini merak ediyorsanız, cevap hayır. Hem Komut İstemi hem de PowerShell yalnızca metin dosyalarına yerel olarak yazabilir / oluşturabilir ve çıktıyı bir dosyaya kaydedildiğinde belirli bir şekilde görünecek şekilde biçimlendirmenin bir yolu yoktur.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bir dosyanın sağlama toplamı nasıl kontrol edilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.