Windows 10'da konuma göre bir yazıcı nasıl seçilir

Yazıcılar pahalı değildir ve çoğu evlerde vardır. Ofisler de elbette onlara sahipler ve çoğu zaman sadece bir tane yerine birkaç yazıcı var. Paylaşılan bir alanda çalışıyorsanız, en az bir yerel olarak kullanılabilen yazıcınız var. İş yerinde veya evde olsanız bile aynı PC / dizüstü bilgisayarı kullanmaya meyilliyseniz, bir şey yazdırabilmek için yazıcıyı değiştirmeniz gerekebilir. Bilmediğiniz şey, Windows 10'un sizin yerinize göre bir yazıcı seçebilmesidir.

Gereksinimler

Kullandığınız yazıcılar sisteminizde kurulu olmalıdır. Her zaman mutlaka bağlı olmalarına gerek yoktur, ancak kurulmalı, yani kurulmalıdır.

Windows 10'da konum hizmetlerini etkinleştirmeniz gerekir. Bunları, Gizlilik ayarları grubunun altındaki Ayarlar uygulamasından etkinleştirebilirsiniz. Konum sekmesine gidin ve konum servislerini etkinleştirin.

Yazıcı Seç

Ayarlar uygulamasını açın ve Cihazlar grubu ayarlarına gidin. Yazıcılar ve tarayıcılar sekmesini seçin ve sisteminizde yapılandırılmış yazıcı listesinin sonuna kadar aşağı kaydırın.

'Windows'un varsayılan yazıcımı yönetmesine izin ver' seçeneğini göreceksiniz. Onu etkinleştirin ve evde en az bir belge ve iş başında bir tane yazdırın. Bu, Windows 10'un belirli bir konumda hangi yazıcıyı kullandığınızı anlamasına olanak tanır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

En Son Kullanılan Yazıcıyı Otomatik Olarak Yapın Windows 10'daki Varsayılan Bir

, Windows

Windows 10'da Yazıcı Nasıl Yeniden Adlandırılır

Evdeki yazıcınızı işteyken kullanamayacağınızı ve tersini yapabildiğinizi söylemeye gerek yok, sadece birkaç yazdırma işinden sonra Windows 10, varsayılan yazıcıyı bulunduğunuz konuma göre otomatik olarak değiştirecektir.

İş yerinizde birden fazla yazıcınız varsa, Windows 10 kullandığınız son ürünü hatırlayacak ve varsayılan yazıcı olarak ayarlayacaktır. Bu iyi bir şey olabilir veya olmayabilir. Yazıcı konuma göre ayarlandığından, Windows 10 tüm yazıcılarınızı iş yerinde aynı konuma gruplandıracaktır. Aralarında ayrım yapabileceği tek yol, son kullanımdır.

İş yerinizde farklı bir kat üzerinde çalışmak ve farklı bir yazıcı kullanmanız gerekiyorsa, kullandığınız yazıcıyı manuel olarak değiştirmeniz gerekecektir ve Windows 10 günün geri kalanında bunu hatırlayacaktır. Bir şeyi yazdırmak için her seferinde yazıcıyı seçmek zorunda kalmazsınız. Normal çalışma ayarlarınıza geri döndüğünüzde, normalde kullandığınız yazıcıyı tekrar seçebilir ve Windows 10 buna yapışacaktır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'daki Not Defteri'nde yazı tipi nasıl özelleştirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.