Windows 10'da Korumalı Medya Oynatma Edge'te nasıl etkinleştirilir

Edge, yakın zamanda yenilik için herhangi bir ödül kazanmayacak. Tarayıcı hala genç ve Microsoft zaten onu yeniden inşa etmeyi planlıyor. Bununla birlikte, tarayıcının rekabeti yendiği bir alan var; Netflix. Edge, Netflix'i UHD'de ne Chrome ne de Firefox'un desteklemediğini izlemenizi sağlar. Ayrıca, Windows 10 PC'de Apple Events'i izlemenize izin verir, böylece yine avantajları vardır. Netflix'i Edge'te izlemeye çalışıyorsanız ve 'Korumalı Medya Oynatmayı Etkinleştir' mesajını almaya devam ediyorsanız, düzeltmesi oldukça kolaydır.

Aslında, Netflix sizi çözüme bağlar. Ne yazık ki, çözüm güncellendi çünkü Microsoft ayarları her şey için hareket ettirmeyi seviyor. Edge'de Korumalı Medya Oynatmayı şu şekilde etkinleştirebilirsiniz.

Korumalı Medya Oynatmayı Etkinleştir

Edge'i açın ve sağ üstteki diğer seçenekler düğmesine tıklayın. Menüden Ayarlar'ı seçin.

Ayarlar panelinde, Gizlilik ve güvenlik sekmesini seçin. Korumalı Medya Oynatmayı etkinleştirmek için Medya Lisansları anahtarına doğru aşağı kaydırın ve açın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Microsoft Edge'de İndirme Bilgi İstemi Nasıl Etkinleştirilir

, Windows

Windows 10'da Microsoft Edge'de Gece Modu Nasıl Gidilir?

Ancak bu sorunu gidermelidir, ancak Netflix'i hala oynatamıyorsanız, bir proxy veya VPN servisi kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Netflix bu hizmetlerde hoş görünmüyor ve aktif olarak bunları engellemeye çalışıyor. O da çok büyük bir başarı elde etti ve sonuç çoğu zaman VPN veya Proxy kullanımınızla gerçekten ilgili olmayan oynatma hataları. Basit bir çözümü olan her türlü genel hatayı alabilirsiniz ancak işe yaramazsa, asıl sorun kullandığınız VPN veya proxy olduğundan işe yaramaz.

VPN veya proxy bağlantısını kesmek sorunu çözerse, Netflix'i devre dışı bırakırken izlemeniz gerekecektir. Bu, bir çok kullanıcı VPN’lere yöneldiğinden beri Netflix’te bölgesel olarak kısıtlanmış içeriğe erişebilmeleri için bir sorun olabilir.

Aynı şeyi yapmak istiyorsanız, ancak VPN'iniz engelleniyorsa veya oynatma hatalarına neden oluyorsa, Netflix VPN çökmesine karşı gerçekten geri itebilecek bir tanesine geçmeyi düşünün. Seçim yapabileceğiniz birkaç uygun fiyatlı seçeneğiniz var ve iyi bir VPN servisi seçtiyseniz daha fazla hatayla karşılaşmayacaksınız.

İyi bir sağlam VPN, Netflix'i seçtiğiniz herhangi bir tarayıcıda izlemenize izin vermez, aynı zamanda akış kalitesinin iyi kalmasını ve sizi rahatsız edecek hiçbir şey bırakmadan mavinin dışında kalmamasını sağlar.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bir klasör görüntüsü nasıl ayarlanır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.