Windows 10'da liste görünümündeki uygulamalar nasıl değiştirilir?

Windows 10, Windows 7 ve 8'in sahip olduğu aynı uygulama değiştiriciyi ileri sürdü. Mekanizma aynıdır ve uygulamaları çalıştırmak için görüntüleme modu da benzerdir, ancak yeni Zaman Çizelgesi özelliği nedeniyle yapılan bazı değişiklikler vardır. Alt + Tab klavye kısayoluyla etkinleştirilmiş mevcut uygulama değiştiricisi, çalışan uygulamaların büyük önizleme pencerelerini gösterir. Pencere önizlemelerini uygulama simgeleriyle değiştirmek için bir kayıt defteri kesmesini kullanabilirsiniz. Bu seçeneklerden herhangi birini beğenmezseniz, Alt-Tab Terminator adlı bir uygulamayla liste görünümündeki uygulamaları değiştirebilirsiniz. Uygulama değiştiricisinde hem liste hem de pencere önizlemesi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır.

Uygulamaları liste görünümünde değiştir

Alt-Tab Terminator'ü indirin ve yükleyin. Hangi Alt kısayolları seçeceğini seçebilseniz de, Alt + Tab ve Win + Tab klavye kısayollarını devralabilir.

Uygulama çalıştıktan sonra, yeni uygulama değiştiricinizi getirmek için Alt + Tab klavye kısayolunu kullanın. Açık olan çeşitli uygulama pencerelerinde dolaşmak için Alt tuşunu basılı tutabilir ve Sekme tuşuna dokunabilirsiniz. Seçilen uygulamaya geçmek için Alt tuşunu bırakın.

Alt-Tab Terminator, hem uygulamaların listesini hem de önizleme penceresini sunar.

Boyutuyla ilgili olarak, uygulamanın üç temel boyutu vardır; küçük (yukarıdaki resimde), orta ve büyük. Aynı zamanda tam ekran boyutundadır. Uygulamanın büyük simgeleri görüntülemesini sağlayabilir veya açıkçası biraz fazla küçük olan küçük resimleri kullanabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Klavye Kısayoluyla Ses Aygıtlarını Değiştirme

, Windows

Windows 10'da Çalıştırma Kutusundan Yönetici Modunda Uygulamalar Nasıl Çalıştırılır

Uygulamanın yalnızca Alt + Tab kısayolunu yakalamasını istiyorsanız, uygulamayı uygulama ayarlarından değiştirebilirsiniz.

Uygulama değiştiricilerle, sadece açık uygulamaların nasıl görüntülendiği ve bir uygulamaya geçmek için kullanılan mekanizma değil, aynı zamanda uygulama değiştiricinin ne kadar hızlı olduğu da önemli değildir. Alt-Tab Terminator, Windows 10'daki varsayılan uygulama değiştirici kadar hızlı olduğundan, bu uygulamayı kullanmayı seçtiğinizde hızdan ödün vermeyeceksiniz.

Onun eksiklikleri var; her zaman uygulama simgesini göstermez. Bir UWP uygulaması kullanıyorsanız, bu belirgindir. Benim durumumda, pencere önizlemesi doğru olmasına rağmen uygulama Groove'un simgesini göstermedi ve uygulamaya geçmek için kullandığımda kekemedi.

Tepki vermeyen uygulamalar için kullanışlı bir araç olan uygulamaları kapatmak ve çıkmak için Alt-Tab Terminator kullanabilirsiniz. Ve son olarak, varsayılan olarak etkin olan uygulamanın karanlık modu var. Windows 10'da varsayılan uygulama değiştiriciden hala yoksun olan iyi bir karanlık moddur.

Alt-Tab Terminator sistem tepsisinde çalışacak ve kaynak tüketimi kadar hafif. Eski, yaşlanan dizüstü bilgisayarlar için bile, uygulama mükemmel kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Görev Çubuğu simgesi boyutunu ekran boyutuna göre değiştirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.