Windows 10'da "Lütfen YENİ BİR SES'e bir disk yerleştirin" düzeltmesi

Bir sürücünün biçimlendirilmesi yeterince kolaydır ve çoğu kullanıcı diske ne hızlı veya tam bir formatın ne yaptığını bilir. Windows 10'da bir sürücüyü Dosya Gezgini'nden biçimlendirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, biçimlendirmek istediğiniz sürücüye sağ tıklamak ve içerik menüsünden Biçimlendir'i seçmek. Biçimlendirme seçenekleri penceresi, sürücü için dosya sistemini seçmenizi ve bir ad vermenizi sağlar. Bir sürücü kullanmaya çalışıyorsanız ve lütfen NEW VOLUME hatasına bir disk yerleştirin. Gördüğünüzde bir biçim düzeltmeyecektir.

Hatayı görmenizin birkaç nedeni olabilir, bu nedenle düzeltmeyi uygulamadan önce aşağıdakileri kontrol edin;

  • Sürücüye diğer sistemlerde erişilemiyor / erişilemiyor
  • Sürücüye başka sistemlerde erişilebiliyorsa, dosyaları bu diske kaydedebilir veya kopyalayabilirsiniz.

Sürücüye başka sistemlerde erişilebiliyorsa, sisteminizde sürücüye erişmesini engelleyen bir sorun olabilir. Belki de kullanıcıların harici sürücülere bağlanmalarını veya bunlara erişmelerini önleyen bir güvenlik önlemi vardır. Diğer sistemlerde de aynı mesajı alırsanız, sürücü sadece ayrılmamış alandır. Bu düzeltilmesi kolay bir şeydir, ancak sürücüdeki verilerin büyük olasılıkla bu yöntemle kaybolacağını bilmelisiniz.

Ayrılmamış alan

Sürücünüzü sisteminize bağlayın. Dosya Gezgini'nin size gösterdiği tüm istemleri kapatın. Windows aramada, Disk Yönetimi yardımcı programını arayın ve açın. Erişemediğiniz sistem de dahil olmak üzere sisteminize bağlı tüm sürücüleri göreceksiniz.

Sürücü, Kaplanmamış Alan etiketli bir blok ile gösterilecektir. Bloğa sağ tıklayın ve içerik menüsünden Yeni Basit Birim'i seçin. Açılan pencerede Next (İleri) düğmesini tıklayın. Bir birimi değiştirmek için varsayılan ön ayarlar iyi olduğundan, hiçbir şeyi değiştirmeniz gerekmez, ancak isterseniz harf, ad ve birimin oluşturulduğu dosya sistemine müdahale edebilir ve değiştirebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Disk Yönetimi Olan Bir USB Veya SD Kart Nasıl Bölülür

, Windows

Windows 10'da disk ve birim GUID'si nasıl bulunur

Yeni bir birim oluşturmak çok uzun sürmez ve birim oluşturulduğunda diske Dosya Gezgini'nden erişebilirsiniz.

Daha önce diskte veriler varsa, kurtarılıp kurtarılamadığını görmek için dosya kurtarma uygulamalarını / yazılımlarını arayabilirsiniz. Ayrıca sürücünün sağlığını kontrol etmek de iyi bir fikirdir. Sürücü kötü sağlık durumunda, verileriniz risk altındadır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da OneDrive yüksek CPU kullanımı nasıl düzeltilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.