Windows 10'da macOS imleci nasıl alınır

Windows 10, seçim yapabileceğiniz küçük bir imleç temaları çeşitliliğine sahiptir. İmleç çeşitliliği, bir ekranda görmeyi kolaylaştırmaya çalışır ve sizin için hile yapabilir veya yapamaz. MacOS'taki imleçler daha çekici ise, bunları Windows 10'a yükleyebilirsiniz. MacOS imlecini Windows 10'a nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Windows 10'da macOS imleci

İmleçler tek bir görüntü değildir. Aslında, imleciniz örneğin, işaretçi, bekletme / gecikme, düzeltme işareti vb. Gibi farklı durumlar için farklı görüntülerle bir temanın tamamı olarak bir imleci düşünmek en iyisidir.

Windows 10'da macOS imlecini almak için, bu dosyayı DeviantArt'dan indirmeniz gerekiyor. Sıkıştırılmış dosyayı açın ve açın. İçeride, install.inf adında bir dosya bulacaksınız. Sağ tıklayın ve içerik menüsünden Yükle'yi seçin. İmleç kurulduğuna dair herhangi bir görsel belirti almazsınız ancak birkaç saniye içinde yüklenir.

İmleci kurduktan sonra, onu etkinleştirmeniz gerekir. Ayarlar uygulamasını açın ve Cihazlar grubu ayarlarına gidin. Fare'yi seçin ve Ek fare seçeneklerini tıklatın.

Açılan pencerede İşaretçiler sekmesine gidin. Şema açılır menüsünü açın ve şemalar listesinden 'El Capitan'ı seçin. Uygula'yı ve ardından Tamam'ı tıklayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 üzerinde imleci bulmak için Shake nasıl edinilir

, Windows

Windows 10'da fare işaretçisi görünürlüğü nasıl geliştirilir

Sisteminizdeki imleç artık macOS'takileri taklit edecek. Aşağıdaki ekran görüntüsü, sistem meşgul olduğunda macOS'ta gördüğünüz plaj topu imlecini göstermektedir.

Sisteminizi daha fazla kullandıkça, macOS'tan gelen diğer imleçleri de göreceksiniz. Daha sonra, varsayılan imleçlerin sizin için daha iyi olduğuna karar verirseniz, imleç şemasını varsayılan olana dönüştürebilirsiniz.

İmleç şemasını değiştirmek için, aynı Fare Özellikleri penceresine gidin, İşaretçi sekmesine gidin ve Şemalar altındaki açılır menüyü tekrar açın. 'Windows' başlıklı şemalardan birini seçin.

Bu imleci kaldırmak için, Fare Özellikleri penceresini ziyaret edin ve seçilen şema ile Sil düğmesine tıklayın.

Ne MacOS ne de varsayılan Windows 10 şemaları sizin için yeterince iyi değilse, online olarak daha fazla şema arayabilirsin. Onlardan bir sıkıntı yok ve birçoğu özgür. İmleç şemasının yüklenmesi az çok aynıdır. Bazı şema dosyaları yükleme için bir komut dosyası içerebilirken, diğerleri bir EXE dosyası içerebilir. Bir imleci bir EXE dosyasından yüklerseniz, bunu Denetim Masasından kaldırmanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'dan uzaktan nasıl oturum açılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.