Windows 10'da masaüstü sıcak köşesini nasıl devre dışı bırakılır

Windows 10'daki ekranınızın sağ alt köşesi, sıcak bir köşe. Özelleştirilemez ve ona yakından bakarsanız, sıcak köşe ile görev çubuğunun geri kalanı arasında çizilen en küçük küçük çizgiyi görürsünüz. Bu küçük alan, tıklandığında ekranınızdaki her şeyi en aza indirir ve masaüstünüzü gösterir. Birçok insan için bu gerçekten kullanışlı bir özellik. Bazıları için sinir bozucu ve kutudan çıkmış durumda, onu kapatmanın bir yolu yok. Kullanışlı bulursanız, 7+ Taskbar Tweaker adlı bir uygulama ile show desktop sıcak köşesini devre dışı bırakabilirsiniz.

Gösteri tablosunu devre dışı bırak

7+ Taskbar Tweaker'ı indirin ve yükleyin. Kurulabilir bir sürümü ve taşınabilir bir sürümü var. Kullanmak istediğinizi seçin ve çalıştırın. Uygulama, çimdikleyebileceğiniz farklı bir dizi ev sahibi sunuyor. Masaüstünü devre dışı bırakmak için, sağ alt kısımdaki Diğer bölümdeki 'Gösteri alanını gizle' düğmesini etkinleştirin.

Seçenek etkinleştirildikten ve Masaüstünü göster düğmesi gizlendikten sonra uygulamayı kapatın. Artık kazara tıklamayacak ve her şeyi en aza indireceksiniz.

Masaüstünü göster düğmesini basılı tutmak istiyorsanız ancak 'tepe' özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Peak, fare imlecini gösteri masaüstü düğmesinin üzerine getirdiğinizde, masaüstünüzü gösterir. İmleci hareket ettirdiğinizde, pencereleriniz orijinal görünümlerine geri döner.

Tepe'yi devre dışı bırakmak için Ayarlar uygulamasını açın ve Ayarların Kişiselleştirme grubuna gidin. Görev Çubuğu sekmesine gidin ve farenizi, görev çubuğunun sonundaki Masaüstünü Göster düğmesini hareket ettirdiğinizde masaüstünü önizlemek için 'Tepe Kullan' anahtarını kapatın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Çoklu Ekranlarda Görev Çubuğunu Gösterme / Gizleme

, Windows

Windows 10'da Görev Çubuğunda Uygulama Rozetlerini Gösterme veya Gizleme

Bu, Pik'i devre dışı bırakır, ancak Show Desktop düğmesini hala görüp kullanabilirsiniz.

Masaüstü Göster düğmesi kötü değil; Acelenizdeki her bir pencereyi saklamanın en hızlı yolu budur. Düğmenin konumu özelleştirilebilir olsaydı yardımcı olur, çünkü kullanıcılar genellikle takvimi görüntülemek için eylem merkezine veya saati / tarihe tıklamak istediklerinde tıklarlar.

Masaüstünü göster'i devre dışı bırakmayı seçerseniz, ekranınızdaki her şeyi en aza indirebilir ve Win + D klavye kısayoluyla masaüstünüze gidebilirsiniz. Masaüstünü göster, Windows 7'den önce Windows'ın bir parçası olan ve Windows 7'nin sahip olduğu Aero temasıyla çok daha kullanışlı bir özellik. Windows 10 ile kullanıcılar bunu çok beğenmeyebilir ve klavye kısayolunu tercih edebilirler. Ayrıca, Windows 10'daki dört parmağınızla aşağıya doğru dokunma hareketi tuşunu kullanarak masaüstünü göster'i de taklit edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'daki bir videodan nasıl kare çıkartılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.