Windows 10'da masaüstü simgesi düzeni nasıl kaydedilir

Masaüstü simgeleri sık sık Windows 10'da yeniden düzenleniyor ve hiç kimse onu sevmiyor. Bu rastgele gerçekleşme eğilimindedir, ancak çoklu monitör kurulumunuz varsa, bunu muhtemelen tek ekranlı kullanıcılardan daha çok deneyimlersiniz. Çalışmalarına devam ederseniz, simgelerin yeniden düzenlenmesini engelleyebilecek ancak sisteminizi aşağı sürükleyebilecek uygulamalar vardır. Diğer bir alternatif, ReIcon ile yapabileceğiniz masaüstü simgesi düzenini kaydetmektir.

Masaüstü simgesi düzenini kaydet

ReIcon'ı indirin ve ardından ekranınızdaki simgeleri istediğiniz gibi düzenleyin. Bunu yaptıktan sonra uygulamayı çalıştırın ve kaydet simgesini tıklayın. Uygulamada yeni bir 'profil' oluşturulacak ve temelde kaydedilen simge düzeni bu olacaktır. Uygulamayı kapatabilir ve Windows 10'un düzeni bozmasını bekleyebilirsiniz.

Bir düzende bir isim, zaman ve tarih damgası, bir simge sayısı, yani düzen yedeklendiğinde masaüstünde kaç simge ve bir kimlik vardır. Bir düzeni yeniden adlandırmak için, Ad alanının içini tıklayın ve düzenlenebilir hale gelecektir. Vermek istediğiniz adı girin ve adı kaydetmek için Giriş düğmesine basın.

Geri yüklemek için uygulamayı çalıştırın ve profili seçin. Düzen> Simge Düzenini Geri Yükle seçeneğine gidin, düzeniniz anında geri yüklenir. İstediğiniz sayıda simge düzeni oluşturabilir ve kaydedebilir ve hangisinin size en uygun olduğunu geri yükleyebilirsiniz. Uygulamaya çoklu monitör kurulumu ile oldukça iyi çalışıyor.

Yine de bazı istisnalar var. Örneğin, masaüstünüzden bir öğe sildiyseniz, uygulama geri yükleyemez. Otomatik olarak ızgaraya oturtulmasını ayarladıysanız, simgelerin düzenini etkileyebilir. Bir simge düzenini kaydettiğinizde mevcut olan bir öğeyi masaüstünden kaldırdığınızı biliyorsanız, anında kılavuza kapatıp simge düzenini geri yüklemelisiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Masaüstü Simge Boşluğunu Nasıl Artırır veya Düşürürsünüz?

, Windows

Windows 10'da Başlat Menüsü Düzeni Nasıl Yedeklenir ve Geri Yüklenir

ReIcon'un kurulu olması gerekmediğinden, uygulamayı yanlışlıkla çalıştıracağı bir klasöre kaydettiği için uygulamayı yanlışlıkla silebileceğiniz bir yere bırakmamaya dikkat edin. Simge düzenlerini kaydedip geri yüklemek için kullanmadan önce onu güvenli bir yere taşıyın.

Uygulamaya, yalnızca masaüstü simgesi düzeni için çalışır ve klasörlerdeki dosyalar için değil. Klasörlerdeki dosyalar 'düzenine' sahip değildir. Uygulamanın orada çalışmaması için çeşitli sıralama ölçütlerine göre düzenlenirler.

İsterseniz, Başlat Menüsü düzenini de yedekleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bir Resimli Şifre Nasıl Ayarlanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.