Windows 10'da masaüstünde basit yapışkan notlar nasıl elde edilir

Windows 10, aynı isimdeki uygulamayı Windows 7'den değiştiren bir Sticky Notes uygulamasına sahiptir. Uygulama Evernote ve hatta OneNote ile tam olarak rekabet etmemesine rağmen oldukça iyidir. Ne olursa olsun, yapışkan notlar kavramı üzerine kuruludur ve iyi yapar. Masaüstünde daha basit yapışkan notlar istiyorsanız, Windows 7'dekilere daha çok benzeyen yapışkan notlar istiyorsanız, DesktopNoteOK adlı ücretsiz bir uygulamayı kullanabilirsiniz.

Masaüstünde yapışkan notlar

DesktopNoteOK'u indirin ve çalıştırın. Göreceğiniz ilk şey uygulamanın yapılandırma penceresi ve uygulamayı kullanmaya başlamadan önce kesinlikle ayarları gözden geçirmelisiniz.

Birincisi, metin rengini değiştirmeniz gerekir. Siyah olarak ayarla. Sonra, yapışkan notun rengini değiştirin. Varsayılan olarak, kötü görünmeyen rastgele bir koyu renk kullanmak üzere ayarlanmıştır, ancak bunu rastgele bir açık renk kullanmak için ayarlayabilirsiniz veya tüm notlarınız için kullanılacak tek bir renk ayarlayabilirsiniz.

Daha sonra, Temayı Basit olarak, görsel olarak en iyi olduğu gibi ayarlamanız gerekir. Bu not arayüzü görünümünü karar verir.

Oluşturduğunuz notlar otomatik olarak ekranınızın üst kısmına yapışmaz, ancak her notun üstünde üste sabitlemenizi sağlayan bir iğne düğmesi vardır. Artı düğmesi, yeni bir yapışkan not eklemenizi sağlar ve tüm yapışkan notlar gibi bunlar da sürüklenebilir ve yeniden boyutlandırılabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Yapışkan Notlar Windows 7'den Windows 10'a Verme

, Windows

Windows 10'da Yapışkan Notlardan Notları Dışa Aktarma

Uygulamanın etkileyici özelliklerinden biri, her notun tıklandığında notu Not Defteri'ne veya Wordpad'e dışa aktarmanıza izin veren bir şimşek simgesi olmasıdır.

İsterseniz, notun saydamlığını da değiştirebilirsiniz, ancak onu en üste tutturmak için değil, aynı zamanda tıklamak için ayarlama seçeneği de yoktur.

DesktopNoteOK basit ve Sticky Notes uygulaması üzerinde kullanmanızın bir nedeni UWP uygulaması olmaması. Notları seçtiğiniz herhangi bir metin düzenleyiciye aktarabilir ve dijital yapışkan notlar kavramına Yapışkan Notlar'ın kendisinden çok daha yakın olabilir. Yine de onun kusurları olmadan değil. Nottaki, yeni bir not eklemenize, bir notu tutturmanıza, bir notu dışa aktarmanıza veya bir notu kapatmanıza izin veren düğmelerin bazı renklerini çıkarması zordur. Uygulamayı uzun süreli kullanmaya karar verirseniz, düğmelerin görülmesini kolaylaştıran pastel bir renk bulun.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bu bilgisayara bir ağ bilgisayarı nasıl eklenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.