Windows 10'da masaüstüne otomatik olarak sürücü ekleme

Windows 10'da, Bu PC'yi masaüstüne ekleyebilir, Başlat menüsüne veya Görev Çubuğuna sabitleyebilirsiniz. Yerel sürücülerinizi Dosya Gezgini'ndeki gezinti bölmesine de sabitleyebilmenize rağmen sürücülerinize erişmenin hızlı bir yoludur. Harici sürücüler için, bunlara erişmek için Dosya Gezgini'nden geçmeniz gerekir veya sürücünün otomatik çalıştırma seçenekleri aracılığıyla bunları otomatik olarak açabilirsiniz. Harici sürücülere masaüstünüzden erişebilmek istiyorsanız, TweakNow DriveShortcut adlı bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Harici sürücüler veya ağ sürücüleri olup olmadıklarına bakmaksızın masaüstüne sürücüler ekleyebilir.

Masaüstüne sürücüler ekleyin

TweakNow DriveShortcut'ı indirin ve yükleyin.

Bu anekdottur ancak kurulum sırasında harici monitörüm kapandı ve harici diskimden oynattığım ortam kekemelik yapmaya başladı. Önlem olarak hem harici sürücüyü hem de monitörü çıkardım. Uygulamayı yüklerken harici sürücülerin bağlantısını kesmek isteyebilirsiniz.

Uygulama yüklendikten sonra, ilk önce onu yapılandırmanız gerekir. Uygulama, masaüstüne hangi sürücü türlerinin ekleneceğini seçmenize izin verir. CD sürücüleri, çıkarılabilir sürücüler (harici / USB), sabit sürücü (dahili sürücüler), ağ sürücüsü ve RAM sürücü için masaüstü kısayolunu etkinleştirebilirsiniz. Uygulamayı kullanmak istediğiniz sürücü türlerini seçtikten sonra, üstteki Kaydet düğmesine tıklayın.

Pencereyi kapatın ve uygulama sistem tepsisine en aza indirecektir. Harici sürücünüzü (veya uygulamayı hangi sürücü için etkinleştirmiş olursanız olun) bağlayın; Çift tıkladığınızda sürücüye erişebileceksiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Sürücüler Windows 10'da Dosya Gezgini'nde gezinti bölmesine nasıl pin

, Windows

Windows 10'da Bir Uygulama veya Dosyayı Yeni Bir Sanal Masaüstünde Nasıl Açarsınız

Sürücünün kısayolunun bağlam menüsü, Dosya Gezgini'nden erişiyorsanız kullanılabilecek tüm seçeneklere sahiptir.

Bu uygulama, varsayılan olarak macOS'un sahip olduğu bir özelliği taklit eder. macOS sürücülere farklı davranır. MacOS'ta farklı birimlere sahip olma kavramı yoktur, bu nedenle başka bir sürücü bağlandığında, masaüstünüzde otomatik olarak görünmesi, erişimi çok daha kolaydır.

Windows 10 ve önceki sürümleri hiçbir zaman masaüstüne sürücü eklememiş. Dahili sürücüleri kendiniz ekleyebilirsiniz ancak ağ sürücüleri ve / veya harici sürücüler için yapamazsınız.

TweakNow DriveShortcut proaktifdir. Sisteminize bağlı olmayan sürücüler için kısayol eklemiyor. Yalnızca yeni bir sürücünün bağlı olduğunu tespit ettiğinde bir kısayol ekler. Masaüstünüzü ziyaret ederseniz, hangi sürücülerin mevcut durumda olduğunu bir bakışta anlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da VLC Player'da bir videoda bir zamana nasıl atlanır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.