Windows 10'da mic ses düzeyi nasıl sınırlanır

Kulaklıkları telefonunuza bağladığınızda ve sesi belirli bir limitin üzerine çıkardığınızda, yüksek sesle müzik dinlemenin tehlikeli olduğunu bildiren bir uyarı alırsınız. Masaüstleri normalde bu özelliğe sahip değildir. Masaüstünüzdeki hoparlör sesini sınırlamanız gerekiyorsa, bunu yapmak için üçüncü taraf bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Hoparlörler söz konusu olduğunda, ses çıkışını sınırlandırabilecek veya özelleştirebilecek birçok uygulama bulacaksınız ancak sisteminizde mikrofon için pek bir şey yok. Windows 10'da mikrofon sesini sınırlamanız gerekiyorsa, Mikrofon Sesi Sınırını deneyin.

Mikrofon sesini sınırla

Mikrofonu Sınır Ses, Github'dan indirebileceğiniz ücretsiz ve açık kaynaklı bir uygulamadır. Uygulamanın yüklenmesine gerek yoktur ve çalıştırdığınızda, mikrofonun sesini 50'ye ayarlayarak doğrudan sistem tepsinize gider.

Ses seviyesini değiştirmek için, uygulamanın sistem tepsisindeki simgesini çift tıkladığınızda, uygulamanın penceresini temelde yalnızca bir ses kaydırıcısı alacaksınız. Ses seviyesini sizin için neyin işe yaradığını ayarlayabilirsiniz.

Şimdi mikrofonun sesini nasıl sınırlayabileceğinizi bildiğinize göre, bunu neden en başta yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Mikrofonunuz işitme duyunuza tam olarak zarar veremez, ancak sık sık görüntülü veya sesli sohbet ederseniz ve mikrofonunuzun sesi sık sık bu uygulamanın size yardımcı olabileceği bir konudur.

Bazı görüntülü / sesli sohbet uygulamaları mikrofonunuzun sesini değiştirme eğilimindedir. Sesi büyütmek istediğinizden çok daha yüksek ses çıkarıyor olabilir. Bu uygulama buna bir caydırıcı. Masaüstünüzdeki mikrofonla ilgili bir sorununuz yoksa, uygulamaya ihtiyacınız yoktur.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows'ta Maksimum Bir Ses Sınırı Nasıl Ayarlanır

, Windows

Windows 10'daki Kulaklıklar İçin Ses Seviyesini Otomatik Ayarlama

Windows 10, hoparlörlerinizin ses seviyesini uygulama bazında ayarlamanıza izin veriyor, ancak mikrofonlar için benzer bir özelliği yok. Aslında, Windows 10'da mikrofon için farklı ses düzeylerini ayarlamanıza izin veren çok sayıda uygulama yok. Bunun nedeni, mikrofonun hoparlörler kadar kullanılmadığından değil kullanılmadığı anlamına gelir. Neredeyse tümü video ve sesli arama yapmanıza izin veren mesajlaşma uygulamaları çok kullanılır. Skype akla gelen bir uygulama ve çok fazla ses sorunu var. Şu anda canlı oyun akışının bir şey olduğu gerçeği var ve bir işletim sistemi düzeyinde mikrofonu yönetmeye yardımcı olabilecek bir araç aslında oldukça faydalı olurdu.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Ayarlar uygulamasından ayarları gizleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.