Windows 10'da Microsoft Edge Web Siteleri İçin Karanlık Modu Nasıl Gidilir?

Kullanıcılar, masaüstü bilgisayarlardan akıllı telefonlara kadar her şeyde karanlık bir mod için bastırıyorlar. Bu cihazların geceleri, genellikle yetersiz aydınlatılmış odalarda veya kapakların altında kullanıldığı bir sır değildir. Şimdiye kadar, karanlık mod tüm ama MacOS'ta zordu ancak tarayıcılar söz konusu olduğunda, boşluğu doldurmak için eklentiler ve eklentiler var. Night Eye , Microsoft Edge'deki web siteleri için karanlık bir mod sağlayan bir eklentidir.

Night Eye pratik olarak tüm web siteleri için çalışır ve aralarından seçim yapabileceğiniz iki farklı moda sahiptir.

Web Siteleri İçin Karanlık Mod – Microsoft Edge

Microsoft Store'dan Gece Gözü yükleyin. Microsoft Edge'i açtıktan sonra, uzantının çalışması için gereken izinleri kabul edin ve etkinleştirin.

Etkinleştirildikten sonra, URL çubuğunun yanındaki uzantının simgesini tıklayın. Koyu veya Filtrelenmiş modunu seçin ve mevcut web sitesini yenileyin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Microsoft Edge'de Gece Modu Nasıl Gidilir?

, Windows

Windows 10'da özel modda Microsoft Edge nasıl başlatılır

Gece Gözü özelliği zengin; Bir web sitesinde belirli renkleri seçtiğiniz başka bir renkle değiştirmenizi sağlar. Bu karanlık modun web sitesini okumayı zorlaştırması durumunda faydalıdır.

Ayrıca resimlerin biraz daha koyu görünmesini sağlar, böylece çoğunlukla beyaz olan veya iyi beyaz veya parlak renklere sahip olan görüntülere de koyu bir gölge verilir ve bakmak daha kolaydır. Parlaklığı manuel olarak ayarlamanıza olanak veren özel bir parlaklık kaydırıcısı vardır. Varsayılan olarak,% 50 olarak ayarlanır. Kontrast, doygunluk, mavi ışık ve loş düzey için benzer ayarlar var.

Firefox için bile, bir web sitesinin rengi ve parlaklığı üzerinde bu kadar kapsamlı kontroller sağlamak için bu kadar yakın olan birkaç eklenti var. Uzantıyı daha etkileyici kılan şey, herhangi bir web sitesi için ne kadar iyi çalıştığıdır. YouTube, Twitter veya Facebook gibi web siteleri için karanlık modu elde etmek için bir web sitesi bekleyebilirsiniz, ancak daha az bilinen web siteleri için, bu isabet veya özledim olabilir.

Teknik sınırlamalar nedeniyle, uzantının Microsoft Edge'deki sekmenin rengini değiştirememesi utanç verici. Windows 10'un biraz minimal, neredeyse çirkin derecede kötü olan karanlık teması, gece kullanımı daha kolay hale getirmek için tarayıcı arayüzüne hiçbir şey yapmıyor. Windows 10'un düşük aydınlatılmış bir odada çalışmak için haklı olduğu tek şey, mavi ışığı azaltan Gece Işığı özelliğidir.

Karanlık bir modun Windows 10'a geldiğine dair söylentiler var ama bu söylentiler bir süredir etrafta dolaşıyor. O zaman, MacOS düzgün bir karanlık mod almayı başardı ve Windows 10 kullanıcıları hala bekliyor.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Düşük Pilli Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.