Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10'da Microsoft Mağazası'ndaki sıkışmış indirmeler / güncellemeler nasıl düzeltilir? | Windows Yardım

Windows 10'da Microsoft Mağazası'ndaki sıkışmış indirmeler / güncellemeler nasıl düzeltilir?

Microsoft Mağazası, Microsoft'un olmasını istediği kadar popüler değildir, ancak yalnızca oraya erişebileceğiniz bazı uygulamalar vardır. Uygulamanın kendisi fena değil, özellikle de ondan uygulamaları uzaktan yükleyebilirseniz. Kullanıcıları masaüstü uygulamalarına bağlı kalmaya zorlayan daha sınırlı olan UWP uygulamaları. Bununla birlikte, Microsoft Mağazasından indirdiğiniz bir sürü uygulamanız varsa, bunları güncellemenin tek yolu budur. Ne yazık ki, bazen Microsoft Mağazası'ndaki sıkışmış indirme / güncellemelerden ayrılıyorsunuz. Uygulamayı veya indirme işlemini yeniden başlatmak, sorunu çözmek için pek bir şey yapmaz, ancak burada deneyebileceğiniz başka birkaç çözüm vardır.

internet bağlantısı

Öncelikle ve en önemlisi, internetin çalıştığından ve İSS'nizin Microsoft sunucularına erişimi engellemediğinden emin olun. Her şey çalışıyorsa, indirmeyi başlatmaya veya tamamlamaya zorlayacağını görmek için farklı bir internet bağlantısı kullanmayı deneyin.

Hosts dosyası

Yakın zamanda belirli Windows 10 hizmetlerini engellemek için Hosts dosyasını düzenlediyseniz veya Windows 10'un güncellemeleri indirmesini engellemek için uygulamalar kullanıyorsanız, soruna neden olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Microsoft Mağazası, Windows güncelleştirmelerine ve ilgili hizmetlerine bağlı olmamasına rağmen, engellenmesi uygulaması üzerinde kalıcı bir etki yaratabilir.

Kaldırma / yeniden'yükle

Sıkışmış bir uygulama güncellemesiyle uğraşıyorsanız, kaldırabilir ve yeniden yükleyebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, en son sürümü yükleyecektir. Yine de takılmış bir uygulama güncellemesi varsa, önce sorunu çözmek isteyebilirsiniz, ancak sorun yalnızca takılmış bir güncelleme ise, bu çalışmalıdır.

Belirli bir sürümde kalmış tek bir uygulamanız varsa ve güncellemeyi reddediyorsa, bunun için farklı bir düzeltme vardır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'daki Microsoft Mağazasında Otomatik Güncelleştirmeler Nasıl Etkinleştirilir ve Devre Dışı Bırakılır

, Windows

Windows 10'da Stuck Toplu Güncelleştirmeler Nasıl Onarılır

Uzaktan yükleme

Sisteminize uzaktan uygulama yükleyebileceğinizden daha önce bahsettik. Bir indirme kuyruğunda görünüyorsa, ancak başlamıyor veya bitmiyor ve sadece sıkışmış, iptal edip Microsoft Mağazasını yeniden başlatın, yani kapatın ve açın. Tarayıcınızda uygulamanın sayfasını ziyaret edin ve Microsoft hesabınızla oturum açın ve uygulamayı sisteminize gönderin.

Oturumu kapat / Oturum aç

Çıkış yapıp Microsoft Mağazası uygulamasına geri dönmeyi deneyin. Uygulamadan çıkmak için uygulama profilinizi tıklayın ve menüden hesabınızı seçin. Açılan pencerede Oturumu Kapat seçeneğini tıklayın.

Microsoft Mağazasını Sıfırla

Bu, sıkışmış indirme ve güncellemeler için geçerlidir. Çalıştır kutusunu Win + R klavye kısayoluyla açın ve aşağıdakini girin;

wsreset.exe

Enter'a dokunun ve mağaza uygulamasının kendi kendine açılmasını bekleyin. Olduğunda, indirme / güncelleme işlemini tekrar deneyin.

Bir önceki yazımız olan Chrome temalarını Windows 10'da Chromium Edge'e yükleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.