Windows 10'da Microsoft Store'daki Otomatik Güncelleştirmeleri Etkinleştirme ve Devre Dışı Bırakma

Windows 10'un resmi bir uygulama mağazası vardır; Microsoft Mağazası ve hala Mac App Store kadar büyük olmasa da, Microsoft ve Netflix uygulamasının çoğu uygulaması için hala bir kaynak. Çoğu stok uygulaması, büyük bir Windows 10 güncellemesi olduğunda güncellenir, ancak Microsoft Mağazası'ndan daha küçük güncellemeler zaman zaman yayınlanır. Uygulamaları Microsoft Mağazası'ndan indirirseniz, onları buradan da güncellersiniz. Uygulamaları otomatik veya manuel olarak güncellemeyi seçebilirsiniz. Microsoft Mağazası'ndaki otomatik güncellemeleri nasıl etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Microsoft Mağazası'ndaki Otomatik Güncelleştirmeler

Microsoft Mağazası uygulamasını açın ve sağ üstteki diğer seçenekler düğmesini tıklayın. Menüden Ayarlar'ı seçin.

Ayarlar ekranında, Uygulama Güncellemeleri etiketli bir anahtar göreceksiniz. Açın ve Microsoft Store, mevcut olduğunda uygulama güncellemelerini otomatik olarak indirir. Uygulamaları manuel olarak güncellemeyi tercih ederseniz, bu anahtarı kapatabilirsiniz.

Kablosuz ağınızın, arka planda Windows 10 güncellemelerinin indirilmesini önlemek için ölçülü bir bağlantı olarak ayarlanmış olması durumunda, Microsoft Mağazası uygulaması da etkilenir. Otomatik güncellemeleriniz etkin olsa bile bağlantınızın ölçülen bağlantı durumu, uygulamaların güncellenmesini engeller.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Otomatik Güncelleştirmeleri Devre Dışı Bırakma

, Windows

Microsoft Edge'deki Windows Mağazasından Eklentiler Nasıl Yüklenir

Bunun Microsoft Mağazası uygulaması olduğunu ve diğer platformlarda bulabileceğiniz diğer uygulama mağazası uygulamaları kadar güvenilir olmadığını belirtmeliyiz. Microsoft Store'da otomatik güncellemeleri etkinleştirebilirsiniz, ancak bu mutlaka çalışacağı anlamına gelmez. Uygulamayı çalıştırmanız ve yine de Tümünü Güncelle düğmesini tıklamanız gerekebilir.

İyi bir günde, uygulamalar kendi başlarına güncellenebilir. İdeal olarak, otomatik güncellemeleriniz açıldıktan sonra, uygulama yeni güncellemeleri arayacak ve bunları yükleyecektir. Uygulama güncellemeleri için, sisteminizi yeniden başlatmanız gerekmeyecek ve uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Her şey yolunda çalışıyorsa, bu ne olur.

Microsoft Store uygulamasıyla ilgili bir sorun veya yeni güncellemeleri kontrol edip otomatik olarak yüklemek için çalışması gereken arka plan hizmetleri varsa, karışık sonuçlar elde edersiniz. Bazı durumlarda, uygulama yeni güncellemeleri kontrol eder ancak bunları yüklemez. Diğer durumlarda, hiçbir şey yapmayacaktır. Uygulamayı başlatmanız gerekecek ve güncellemeleri kontrol edeceği zaman. Güncellemeleri tespit edildikten sonra, bunları yükleyebilir veya yüklemeyebilir. Güncellemelerin yüklenip yüklenmediğini görmek için biraz bekleyebilir ve eğer yapmazlarsa, bunları manuel olarak kurmak zorunda kalacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 üzerinde cUrl nasıl kullanılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.